Специален повод: Зебрите се изправят срещу отбори от Бундеслигата

МсВ Дуисбург е на път да започне сезона и ще изиграе още два тестови мача през следващите седмици. Единият от тях е по специален повод.

Настоящият фокус на MSV Duisburg е ясен. Зебрите влагат цялата си налична енергия в старта на сезона в трета дивизия, който за тях ще бъде в неделя (16,30 ч., RS-Liveticker) с гостуването на U23 на SC Freiburg.

Но, разбира се, планирането е в ход и за уикендите, когато действията в лигата са в почивка. Зебрите вече са уговорили два контролни мача за следващите седмици.

В петък, 11 август, те ще бъдат домакини на SSVg Velbert (19:00 ч., RS-Liveticker), които се изкачиха в Регионалната лига. Предистория: този уикенд зебрите са без мачове. Ще се играе първият кръг от Купата на DFB, а MSV не успя да се класира за него чрез лигата или Нидеррайнпокал. Велберт също не участва в Купата на ДФБ, а Регионалигата също е в почивка – което е добре.

Дуисбург ще изиграе още една проверка по време на първата международна пауза за новия сезон в началото на следващия месец. В събота, 9 декември (15:30 ч., RS live ticker), клубът от Мейдерих ще играе с отбора от Бундеслигата FSV Mainz 05.

MSV Duisburg: Приятелство с фенската сцена на Майнц

И то по специален повод: те бяха поканени на прощаването с южната трибуна на Брухвегщадион. Тук отборът от Рейнхаузен играеше домакинските си мачове до 2011 г. Стадионът все още стои, но южната трибуна вероятно скоро няма да я има поради нови строителни проекти. Тя трябва да бъде разрушена през следващата година.

Преди това активната фенска сцена на Майнц иска да организира прощално събитие, включващо контролен мач и съпътстваща програма. Привържениците са избрали MSV за свой съперник. Ултрас групите от двата клуба се смятат за приятели.

„Изказваме големи благодарности на Майнц за тази страхотна покана“, написа MSV на своя уебсайт. „Очакваме с нетърпение да празнуваме заедно с вас!!!“ Информация за продажбата на билети и допълнителни подробности ще бъдат обявени скоро.