Важна победа над клуб от Висшата лига „за чувството“ – Нов спонсор в купата

След победата в изпитанието за издръжливост срещу Лутън Таун спортният директор Патрик Фабиан е доволен от доброто представяне на VfL Бохум, които имат нов спонсор в купата.

Подготовката досега е давала на VfL Bochum само ограничени поводи за оптимизъм. В първия мач от двойния тест срещу Лутън Таун (2:1) нещата изглеждаха много по-добре малко преди началото на редовния сезон.

„Това беше добро представяне на нашия отбор“, заяви спортният директор Патрик Фабиан след първите 90 минути на теста за издръжливост, в който срещу промотирания във Висшата лига отбор бяха използвани предимно (предполагаемите) постоянни играчи. И не само стилът на игра зарадва спортния директор, тъй като той призна: „Важно беше и усещането, че победата е на наша страна. Ние сме на прав път.“

Всъщност победата можеше да бъде още по-висока за VfL. „Трябва да си го припишем, оползотворяването на шансовете беше способно да се подобри“, ядосваше се Фабиан. Не му хареса и фазата от около десет минути преди края на полувремето. „След изравнителния гол нещата станаха малко колебливи, трябва да бъдем по-стабилни. Но засега можем да бъдем много доволни и да гледаме напред“.

Спортният директор също беше доволен от последната си придобивка. Защитникът Бернардо отбеляза своя дебют в първия тестови мач. „Много добро представяне, той беше агресивен, мотивиран и напълно интегриран. Разбира се, надявахме се на много и се надяваме на повече в бъдеще, можеш да надграждаш върху това“, анализира Фабиан представянето на бразилеца.

VfL Бохум - Лутън Таун 05 август 2023 г.
VfL Бохум – Лутън Таун 05 август 2023 г.

VfL Bochum ще се стреми да надгради този успех следващата събота (12 август, 18:00 ч.). Арминия Билефелд ще изиграе първия си състезателен мач в първия кръг на Купата на DFB. Клубът от Бундеслигата ще играе в това състезание с нов спонсор: Както VfL обяви в кулоарите на двубоя и по повод откриването на сезона, пивоварната на Бохум Moritz Fiege ще заеме мястото на ръкава на VfL в мачовете за купата.

Това е специална юбилейна година и за двете страни: докато VfL празнува своята 175-годишнина, пивоварната навършва 145 години. с gp