Преди дербито на RWE – BVB шокира във времето за игра.

В сряда на дневен ред беше втората част от третия ден на 3. лига. BVB II трябваше да се справи с късен шок преди дербито на RWE.

Третият ден в 3. лига приключи. И след като 1860 Мюнхен спечели и третия си мач във вторник, ФК Инголщат също запази чистата си голова разлика с 1:0 при гостуването си на VfL Osnabrück. Waldhof Mannheim, с бившия треньор на RWE Christian Neidhart, също е на върха, като Манхаймци вкараха късен гол, за да победят Erzgebirge Aue с 1:0 и да се изкачат на трето място.

В долната част на таблицата обаче няколко отбора продължават да изпитват затруднения през този сезон. Rot-Weiss Essen загуби от Viktoria Köln с 1:4 и има само една точка. FC Hallesche и SpVgg Bayreuth (1:4 в SV Wehen) нямат нито една точка. SC Verl (0:2 в Дрезден) и VfB Oldenburg също все още не са успели да запишат победа с три точки и имат по една точка на сметката си.

Точно като U23 на BVB. Дълго време те се държаха достойно срещу претендента за промоция 1. FC Saarbrücken – докато в 93-ата минута не настъпи шокът. Резервният играч Адриано Грималди вкара късния гол за 1:0 за Саарбрюкен. Това беше третата победа в три мача за FCS. Подобно на RWE, BVB не можеше да се зареди със самочувствие преди дербито, което започва в събота (14:00 ч.) на стадион „Сигнал-Идуна-Парк“.

В Есен се очакват близо 5000 фенове, които ще подтикнат отбора към първата му победа. Но BVB би искала да забрави и първия си домакински мач, когато загуби с 4:0 от ФК Инголщат.