Треньорът на BVB II е развълнуван от фона – защитата на Preußen е убедителна

След повече от две години задължителният за спечелване мач между Мюнстер и Борусия Дортмунд II се състоя отново на Преусенщадион.

Докато през април 2021 г. между Преусен Мюнстер и Борусия Дортмунд II имаше равенство 1:1, една лига по-нагоре последва безголово реми.

Най-голямото огорчение на деня дойде по-малко от минута по-късно: Жоел Гродовски, който заяви, че е имал гъши тръпки, когато е влязъл в мача, се движеше към вратата на BVB с висока скорост отляво и беше съборен от Марио Сувер със спешно спиране само на няколко сантиметра от наказателното поле.

Реферът Конрад Олдхафер оцени по различен начин сцената, която беше безспорна на телевизионните снимки, поради което 23-годишният германо-хърватски футболист беше оставен да продължи да играе, за щастие на жълто-черния отбор.

„След 30 секунди имаше подобна сцена“, посочи треньорът на SCP Саша Хилдман по време на последвалия пресконференция кръг, „при която Гродовски е ясно фаулиран“. В очите на бившия Льотер несъмнено е трябвало да има свирка, която след това вероятно щеше да доведе до червен картон. „Когато играеш 90 минути в числено превъзходство, това може да е от голямо значение“, разиграва Хилдман напълно реалистичния сценарий, който в крайна сметка нямаше да се сбъдне.

Далеч, при промотиран отбор с толкова силен попътен вятър, с фон: С удоволствие ще вземем точката

Ян Цимерман

Орлите не се оставиха да бъдат обезкуражени от липсата на свирка, а продължиха напред. Новаците в лигата се представиха като игриви нападатели, а защитата също свърши първокласна работа срещу Борусия. „Малко по малко Мюнстер се защитаваше последователно“ – така треньорът на BVB Ян Цимерман обобщи силното представяне на защитния пакет в състав Симон Шердер, Томас Кок и Александър Хан. Заключението на Хилдман беше подобно: „Защитата от трима души се справи много добре. За първи път трябва да се защитаваш по този начин на разстояние.“

Преусен Мюнстер - BVB II 05. август 2023 г.
Преусен Мюнстер – BVB II 05. август 2023 г.

Защото СКП можеше да разчита на превъзходната работа на тази тричленна задна линия през цялото време, Цимерман трябваше да наблюдава как черно-бяло-зелената атака натиска с всички сили за изкупителния гол през второто полувреме. „Мюнстер го направи хитро и опита всичко в последните 10, 15 минути, за да вкара гол.“ В крайна сметка обаче той остана с опити. А по този начин и равенството без голове.

Равенство, от което Цимерман не можеше и не искаше да се оплаче след спорната сцена и по-нататъшния ход на мача. „Далеч от дома, с отбор, който е промотиран и има толкова много вятър в гърба си, на фона на това: Щастливи сме, че взехме точката“, каза 43-годишният специалист в заключение – и веднага бе потвърден от Хилдман. Треньорът на Преусен също не остана недоволен от равенството 0:0.