Професионалистите на Шалке се смущават в таен тест срещу U23

Тестов мач вместо тренировка. В таен тест срещу собствения си отбор U23 Шалке 04 разкри сериозни пропуски в отбраната. Един талант се разписва три пъти.

Вместо нормална тренировка, част от професионалния отбор на ФК Шалке 04 имаше на дневен ред вътрешен тестов мач срещу U23 във вторник следобед. На играчите, които бяха по-слабо използвани през последните седмици, беше позволено да се покажат в условия, близки до състезателните – но професионалистите не можаха да направят голяма самореклама. Играчите от регионалната лига спечелиха с 4:2 (2:2) след два 30-минутни мача срещу професионалистите от втора дивизия.

Защитното поведение на професионалистите беше видимо слабо. Четиричленната защитна верига, която през първото полувреме се състоеше от заместника на U23 Малик Талабиди, Ибрахима Сисе, Хенинг Матрикани и Томас Увейан, беше изключително разпокъсана. С дълги топки U23 неколкократно успяваха да стигнат опасно пред вратата на Ралф Феерман, който отново играеше за Шалке за първи път след травмата си в прасеца.

Шалке: Нелсон Амадин се възползва от грешка на Хенинг Матричани

Головете за четвъртодивизионния клуб, който започна без бившия нападател на Бундестима Пиер-Мишел Ласога, бяха само въпрос на време – и те дойдоха. След грешка на Матричани Нелсън Амадин вкара за U23 и направи резултата 1:1 (9-и). Кеке Топп вкара три пъти за втория отбор. В 22-ата минута той вкара за 2:2, след 36-ата минута за 3:2, след 49-ата минута за 4:2.

Най-големият светъл лъч сред професионалистите беше Брайън Ласме. 24-годишният французин беше почти неудържим със своята скорост и участваше и в двата гола чрез дясната страна на атаката. Той подготви 1:0 от Себастиан Полтер (8-и) и сам вкара 2:1 след добър спринт на повече от 40 метра.

Съставът на професионалистите от ФК Шалке 04: Ралф Фехерман – Малик Талабиди, Ибрахима Сисе, Хенинг Матричани, Томас Увейан (от 31 мин. Юсуф Кадабай) – Никлас Тауер – Соичиро Козуки, Асан Уедраого – Браян Ласме, Себастиан Полтер, Тобиас Мор.

Голове: 1:0 Себастиан Полтер (8.), 1:1 Нелсон Амадин (9.), 2:1 Браян Ласме (19.), 2:2 Кеке Топп (22.), 3:2 Кеке Топп (36.), 4:2 Кеке Топп (49.).