Монхайм остава фаворит – TuRU в подземието

След четвъртия ден от мача в Ландеслига Нидеррайн 1 се забелязват първите тенденции. Изпадналите от Оберлигата отбори не играят на върха.

След четири мачови дни в Ландеслига Нидеррайн 1 се очертава първата картина. Докато фаворитът на върха 1. FC Monheim продължава да дърпа напред и вече има на сметката си максималния добив от дванадесет точки, съотборниците на изпадналия TuRU Düsseldorf все още са дълбоко в дъното на таблицата.

Монхайм успяха да поставят един от фаворитите на мястото му за първи път в четвъртия ден на мача. Високо оцененият отбор от Юхен-Гарцвайлер загуби у дома от изпадналия отбор с 0:2 (0:0) пред 450 зрители на спортната площадка в окръг Юхен. Отборът на Денис Руес вече е начело на Холцхаймер СГ, който също спечели с 3:0 в Менрат, без да изпусне нито една точка.

Съвсем различна е ситуацията при ТуРУ Дюселдорф. Отборът на Франсиско Карраско загуби четвъртия си пореден мач. След поражението с 1:2 (1:1) от АСВ Метман изпадналият от Оберлига Нидеррайн отбор остава без точка в дъното на таблицата. Какво ще се случи сега на Фойербахщрасе?

Две големи победи през уикенда

Само SV Wermelskirchen е в по-лошо положение и заема последното място в таблицата. Дори смяната на треньора не можа да доведе до обрат. На стадион „Дьонгес-Айфгенщадион“ отборът от Бергиш загуби с 1:4 (1:4) от „цвота“ на VfB Хилден.

Единствено ДВ Солинген загуби още повече – 1:5 (0:1) от SG Unterrath, които се превръщат в истинска домакински сила на анкетьорския парк.

СК Дюселдорф-Запад всъщност не се разгръща. След две поредни поражения отборът около Меси Емсланд Мартин Вагнер се справи само с 2:2 (0:0) срещу 1. ФК Вирсен. Пред едва 70 зрители на спортната площадка „Шорлемерщрасе“ отборът от Оберкасел вече губеше с 2:0, преди Марко Лютген (65-и) и Дияр Туран да успеят да осигурят поне точка при последния съдийски сигнал.