Fortuna Кьолн първи! Шалке II завърши наравно пред многобройна публика – Дюрен спечели

Петото издание на Регионална лига Запад започна в петък вечерта (25 август) с четири мача. Имаше двама победители.

SC Wiedenbrück и Rot Weiss Ahlen започнаха в петък вечер. Дербито между тези клубове откри 5-ия ден на мачовете от Регионална лига Запад. Нямаше победител.

Wiedenbrück и Ahlen се разделиха с равенство 1:1. Ян-Лукас Лиер (45.+1) вкара за Виденбрюк пред 600 зрители, а Йомер Узун (82.) изравни за Ахлен в заключителната фаза на мача.

Мачът между Алемания Аахен и ФК Шалке 04 II също беше вълнуващ до последната фаза. В крайна сметка обаче и в този мач нямаше победител. Крайният резултат бе 0:0 пред 13 400 зрители на стадион „Тиволи“. В крайна сметка съдията показа осем жълти картона в един много разгорещен и оспорван мач. За Аахен резултатът е твърде малък. След смяната на треньора от Хелге Хол на временния наставник Райнер Плашенрих Алемания показа по-различно отношение, отколкото при разгрома с 1:4 в Оберхаузен, но все още има какво да подобряват самопровъзгласилите се за претенденти за титлата.

Междувременно Фортуна Кьолн е по-скоро изпълнител, отколкото говорител. Рейнчани се сдържаха по темата за целта си и изненадаха всички в началото на сезона. В петък вечер Фортуна записа четвъртата си победа в пет мача. След победата с 3:0 при гостуването на SSVg Velbert отборът на треньора Маркус фон Ален излезе начело в класирането. Доминик Ланиус (25-и), Дани Брайтфелдер (84-и) и Леон Демай (87-и) вкараха за Кьолн пред 350 фенове на промотирания Велберт.

Отборът на 1. фК Дюрен също игра на терена на промотиран отбор. Дюрен спечели с 3:1 при гостуването си на ФК Вегберг-Бек, който в момента помага на Дюрен с домашния си стадион в домакинските мачове на 1. ФК. Мачът продължи 100 минути, а отборът от Бек видя два червени картона в мача.

Регионална лига Запад продължава в събота. Наред с други, Wuppertaler SV ще играе срещу 1. FC Köln II, а Rot-Weiß Oberhausen ще срещне FC Gütersloh.