Хилдман за поражението в Есен: „Много неприятна загуба“.

Preußen Мюнстер загуби двубоя от НРВ в Rot-Weiss Essen, след като допусна късен гол. Треньорът Саша Хилдман беше раздразнен от резултата.

Преусен Мюнстер вече беше на косъм от точката в сблъсъка на Запад при гостуването на Рот-Вайс Есен. Но в четвъртата минута на добавеното време Томас Айзфелд вкара за RWE и нанесе горчив удар на орлите.

„Беше много интересен мач, но за съжаление с грешен резултат. Загубихме много нещастно“, обобщи след това треньорът Саша Хилдман в ефира на Magenta Sport.

„Казах на отбора, че това беше наистина добър мач. Особено през второто полувреме имахме много шансове, които не влязоха в игра.“ Треньорът на СКП отправи похвали към вратаря на Есен Якоб Голц, който за пореден път доказа блестящата си форма в неделната вечер. „Той ги запази живи.“

Червено-белите обаче също стигнаха до добри възможности. „Получи се размяна на удари, козирката беше вдигната, отчасти беше игра на грешки“. След като печелеше топката, отборът му играеше твърде неточно в някои зони, „което означаваше, че върнахме Есен в тяхната преходна игра.“

RWE - Preußen Münster 1:0 27 август 2023 г.
RWE – Preußen Münster 1:0 27 август 2023 г.

Според Хилдман отчасти вината е следната: теренът на „Хафенщрасе“, който продължава да е в катастрофално състояние. „Теренът играе роля за много неточности.“

Хилдман също така разкритикува начина, по който беше отбелязан голът. Себастиан Мроука от Мюнстер всъщност беше на топката достатъчно рано и можеше да изчисти връхлитащия Седрик Харенброк. Защитникът обаче се размина с топката. „Това е грешка, която просто не бива да се случва“, ядоса се Хилдман.

Впрочем 51-годишният специалист черпи увереност и от представянето на своя отбор. „Ако продължаваме да играем по този начин, ще печелим мачове, така че искаме да надграждаме върху това“.

А след това да се върнем към по-добър резултат. Нещата за Прусия, която има четири точки след четири мача, продължават следващата събота (2 септември, 14:00 ч., RS-Liveticker) с домакински мач срещу Валдхоф Манхайм.