Мачпойнт Ейсфелд с „ярост в корема“ – и признание за бира

Rot-Weiss Essen спечели с 1:0 срещу Preußen Münster благодарение на гол в добавеното време. Това казаха треньорът на RWE Кристоф Дабровски и голмайсторът на победния мач Томас Айзфелд.

След победата в последната минута срещу Преусен Мюнстер (1:0) Кристоф Дабровски също не можеше да се сдържи. Треньорът на Rot-Weiss Essen скочи в кръг със своите играчи, като бурно празнуваше първата победа за сезона, която Томас Айзфелд бе осигурил с гола си в четвъртата минута на добавеното време.

„Днешната победа е безкрайно хубава и е повод за празнуване“, заяви Дабровски, когато бе попитан за нея в ефира на Magenta Sport. „Виждате какво се случва тук. Радостта е огромна, че възелът най-накрая се разсече. Искаме да попием енергията и да я използваме за по-нататъшното ни пътуване“.

След две поредни равенства RWE се представи ангажирано срещу Мюнстер, като създаде множество шансове за разлика от представянето си напоследък и дълго време участваше в открита размяна на удари с невръстните си съперници.

„Вярвахме докрай и играхме наистина добър футбол на труден терен“, похвали го Дабровски. 45-годишният треньор е видял „голям напредък“ в сравнение с 0:0 при гостуването на Виктория Кьолн през седмицата. „Момчетата показаха много смелост. Много съм щастлив, че отборът се възнагради накрая.“

RWE - Preußen Münster 1:0 27 август 2023 г.
RWE – Preußen Münster 1:0 27 август 2023 г.

Преди мача за Нидеррайнпокал в СуС Динслакен в сряда (18.30 ч., RS-Liveticker) отборът на Есен може да се радва на почивен понеделник. „Със сигурност ще изпием още една студена напитка“, обяви Дабровски.

Въпреки това победителят в мача Айзфелд вероятно ще трябва да премине. Защото, когато победителят в мача беше попитан за това в предаването Magenta Sport, той направи изненадващо признание. „Вчера изпих две бири“, разкри Айзфелд – на партито за рождения ден на Кевин Щьогер, когото Айзфелд все още познава от времето, когато са били заедно във VfL Бохум. „Но си легнах рано“, увери Айсфелд.

Видеото с победния гол на офанзивния играч на RWE Томас Айзфелд можете да намерите тук в Magenta Sport.

Като цяло 30-годишният футболист анализира мача много вещо, като се има предвид, че само няколко минути по-рано е накарал стадиона на Хафенщрасе да се разтрепери. „Голът беше брутално важен, при това пред собствените ни фенове. Бях наистина доволен.“

Впрочем, той също вкара топката във вратата на Мюнстер с „гняв в стомаха“, каза Айзфелд. Той се появи само от пейката, след като беше аут за целия мач срещу Виктория Кьолн.

Но ходът да се включи опитният полузащитник в края на мача се отплати на отбора от Есен. Айзфелд също трябваше да признае това. „Дадохме наистина добър отпор и бяхме по-добрият отбор. А голът беше успешен завършек.“