Ракети летят, флагът на Есен гори, прекъсване заради тревата

Мачът между Rot-Weiss Essen и Preußen Münster трябваше да бъде прекъснат два пъти през второто полувреме. Заради пиротехнически изделия – и заради тревата.

Драма в горещо очакваното дерби на трета дивизия между Rot-Weiss Essen и Preußen Münster в неделя вечер!

Дълго време срещата на бившите съперници от регионалната лига оставаше при резултат 0:0. Едва в четвъртата минута на добавеното време Томас Айзфелд се появи в наказателното поле на Мюнстер и с гола си реши двубоя в полза на домакините, за да оформи крайния резултат 1:0.

Преди това феновете на почти разпродадената зала „Хафенщрасе“ видяха оживен мач, в който можеше да бъдат отбелязани и повече голове – и който на два пъти бе прекъсван за кратко през второто полувреме.

Пътуването до рисковия мач е преминало безпроблемно. Гостуващите фенове са пътували спокойно от централната гара до Бергеборбек. И на стадиона нещата отначало са спокойни. Все пак преди началото на мача дикторът на стадиона на RWE отправи малка закачка: „Не сме ви пропуснали“, каза той при посрещането на феновете на Преусен.

Картината се промени в началото на второто полувреме. Феновете на Прусия имаха много в багажа си и се запалиха: Димни бомби, бенгалски ракети и ракети – те също полетяха към трибуната на Ран. Играта беше прекъсната за кратко. След това в блока на гостите изгоря и знамето на Rot-Weiss Essen.

RWE - Preußen Münster 1:0 27 август 2023 г.
RWE – Preußen Münster 1:0 27 август 2023 г.

В неделя вечерта новата тревна настилка на стадиона в Есен за пореден път се оказа катастрофа. Още след последните два домакински мача на есенчани то беше критикувано, че не е срастнало правилно. И срещу Мюнстер големи парчета от терена продължаваха да се отчупват. В 71-ата минута съдията дори трябваше да прекъсне за кратко, за да могат да бъдат поправени части от терена.

Видеото с победния гол на офанзивния играч на RWE Томас Айзфелд можете да намерите тук при колегите от Magenta Sport.

След това футболът отново зае централно място. А Томас Айзфелд осигури емоционален финал с гола си в последната минута.