Виденбрюк продължава да се тресе, Липпщат печели в двубой от Регионална лига Запад

Два мача бяха на дневен ред във Вестфаленпокал във вторник вечерта (29 август). Два отбора от регионалната лига се класираха напред.

SC Wiedenbrück въздъхна с облекчение! Отборът от регионалната лига направи много вълнуващо гостуване във 2-ия кръг на Купата на Вестфалия на представителя на Оберлигата Тюркспор Дортмунд.

На полувремето Виденбрюк вече водеше с 3:0 след голове на Емре Айдинел (2) и автогол на Тюркспор. Всъщност сигурна преднина – всъщност.

Защото от 70-ата минута нататък Тюркспор вдигна оборотите. Назарено Чикарели (71-ва, 73-та) върна петодивизионния тим в играта с попадение от дузпа. А след това и това: В 81-ата минута съдията посочи наказателното поле. Семих Йигит се изправи – и пропусна. Лука Беерман задържа топката. След това Бахаттин Карахан направи всичко ясно в четвъртата минута на добавеното време и осигури на Виденбрюк билет за шестнадесетия кръг на Вестфаленпокал.

SV Lippstadt също са в последния 16-и кръг. След малко повече от час Луис Алмерот вкара гола на деня в двубоя от Регионална лига Запад срещу ФК Гютерслох.