2:3 след 2:0 – Проблеми в защита костват равенството на VfL

Въпреки че водеше с 2:0, VfL Bochum загуби с 3:2 от TSG Hoffenheim в мач от втория кръг на Бундеслигата.

VfL Bochum все още чака първите си точки през младия сезон в Бундеслигата. В един момент отборът на треньора Томас Рейс дори водеше с 2:0. В крайна сметка мачът срещу TSG Hoffenheim е загубен с 3:2 малко преди края.

Двойният Золер не е достатъчен

Гостите от Бохум бяха започнали толкова добре. След десетминутен период първата истинска атака на VfL им даде преднина. Кевин Щьогер получи твърде много пространство отляво и стреля към далечната греда. Филип Хофман чакаше там и вместо да се насочи към вратата, той имаше поглед към по-добре разположения Симон Цолер. От по-малко от пет метра той трябваше само да прехвърли топката през линията.

По-малко от две минути по-късно същата схема, този път от другата страна: Хофенхайм не изглеждаше да е научил много от 0:1. За пореден път никой от защитниците на TSG не се почувства отговорен за Щьогер. Отново извади топката към втората греда и отново Золер беше на мястото си. 2:0 Bochum, игра се по-малко от четвърт час.

Стари познати проблеми с координацията

Но TSG показа и качества на двоен удар. Първо Кристоф Баумгартнер се възползва от грешка на Рийман, който се опита да удържи удар на Андре Крамарич, но го остави да отскочи право в краката на голмайстора (14-та минута). В 23-ата минута се проявиха познатите от първия ден проблеми в защитата на VfL при стандартните ситуации. Озан Кабак успя да нахлуе безпрепятствено в наказателното поле, да се изкачи на първа греда и да насочи без шанс за Риман.

До края на полувремето TSG бяха по-нападателни. Но домакините не успяха да създадат големи шансове за гол. Единствените удари бяха от далечно разстояние. Малко преди края на полувремето отборът на Бохум изживя кратък шок: капитанът Антъни Лозила беше повален за кратко след сблъсък с Гайгер, но успя да продължи да играе през второто полувреме.

VfL започна второто полувреме с повече динамика и се опита да се вложи повече в атака. Когато Бохум ставаше опасен, Цолер беше наблизо. Но ударът му от остър ъгъл, подготвен от Такума Асано, попадна само във външната страна на мрежата (49-и).

Stats
Stats

Двата отбора се неутрализираха в средата на терена, докато Лосиля не изгуби от поглед Баумгартнер и успя да го спре в наказателното поле само с фаул – дузпа за TSG (58.). Крамарич стреля полувисоко в левия ъгъл, но не разчиташе на наказателния удар на Риман, който разсъди правилно и успя да спаси топката.

Тогава сцените в наказателното поле бяха доста оскъдни. И двамата треньори бяха заети със смяната на играчите при температури над 30 градуса. Но дори и почивките за пиене не направиха отборите по-активни. В последните 15 минути Бохум се концентрира повече върху защитата и се опита да си осигури точката.

След това дойде 88-ата минута: корнер за TSG, висока степен на тревога за ариергарда на Бохум. Но координацията отново не проработи. Влезлият като резерва Себастиан Руди подаде към първата греда след къс ъглов удар, а Мунас Дабур, също като резерва, успя да вкара топката без съпротива и да отбележи победното 3:2 за домакините.