Дюселдорф скача на върха на таблицата – Санкт Паули отново се препъва

Fortuna Дюселдорф заеха първото място във Втора Бундеслига с впечатляваща победа в преследвачески двубой.

Отборът на треньора Даниел Тиуне спечели с 3:1 (1:1) срещу Карлсруер СК на старта на петия ден от мача и се изкачи на първото място, поне до събота. FC St. Pauli, от друга страна, загуби с 1:1 (0:0) от Айнтрахт Брауншвайг и загуби част от позициите си.

В Дюселдорф Фабиан Шлеузенер (3-ти) даде ранна преднина на гостите, но Фортуна отговори чрез Яник Енгелхардт (14-ти) и мечтания гол на Христос Цолис (55-ти), плюс автогол на Марвин Ванитек (57-ми). След третата си победа за сезона Дюселдорф вече е начело в класирането пред Хамбургер СВ (по 10 точки). Северногерманците играят в неделя (13.30 ч./Скай) срещу Ханза Рощок (9), които сега са на трето място. Още в събота обаче няколко съперника могат да минат покрай Фортуна.

От друга страна, Санкт Паули (7 точки) засега се намира в горната половина на таблицата. Отборът на треньора Фабиан Хюрцелер поне прекрати серията си без отбелязан гол. След три поредни равенства 0:0 Елиас Саад (59-та минута) сложи край на сушата, но Торир Йохан Хелгасон (80-та минута) изравни за Брауншвайг. Четвърто поредно 0:0 щеше да е рекорд във втора дивизия.

В Дюселдорф мачът тъкмо беше започнал, когато Шлайзенер вкара гол с тупалка, а предполагаемото положение за офсайд беше отменено от ВАР. Въпреки това Fortuna веднага пое контрола върху мача и при многобройните си възможности изравни преди почивката, като Енгелхардт се възползва от грешка на защитата на КСК.

Домакините останаха с ясно изразено превъзходство и след смяната на головете, а Карлсруе имаше късмет, когато Емануел Ийоха удари напречната греда в 54-ата минута. След това вратарят Патрик Дрюес беше безпомощен срещу изстрела на Цолис: новобранецът проби отляво и вкара в ъгъла. Само миг по-късно Ванитек отклони кръста в собствената си врата.