На върха на лигата! Стопелкамп отново вкарва гол – RWO се поздравява от първото място

Rot-Weiß Oberhausen продължава да върви от победа към победа. В петък вечер RWO взе четвъртата си поредна победа. Наградата: първо място в таблицата.

Rot-Weiß Oberhausen е във върхова форма! В петък вечер RWO отбеляза победа с 2:0 като гост на Фортуна Дюселдорф II. Мориц Стопелкамп (петият му гол за сезона в шестия мач, бел. ред.) и Керем Ялчин отново вкараха за Оберхаузен.

Рот-Вайс Оберхаузен започна като пожарна команда на стадион „Паул Янес“. Огужан Кефкир и Мариус Клайнсорге бяха на пълни обороти от първата минута и веднага поставиха под напрежение защитата на Фортуна. Наградата дойде след само дванадесет минути: Оживеният Клайнсорге беше съборен в наказателното поле и съдията Ченгиз Кабалакли посочи бялата точка. Мориц Щопелкамп беше благодарен – 1:0 за Оберхаузен!

Само пет минути по-късно: Керем Ялчин получи твърде много пространство в контролата в средата на терена, завърши своя пробив към вратата с прехвърлящ финал в мрежата – 2:0 за РВО след 17 минути.

Фортуна се нуждаеше от време, за да се пребори за влизане в мача. Малко преди края на полувремето отново стана опасно: стражът на RWO Робин Бенц предотврати последвалия гол на Максим Шрьодер с блестящо спасяване. Фортуна беше пробита и не успя в двубой един на един с вратаря на Оберхаузен.

Второто полувреме се характеризираше с много неточности и почти никакви шансове за гол. Денис Донкор (82-ра минута) имаше най-добрия шанс: той тичаше необезпокояван към вратата на Дюселдорф. Малко пред вратаря Денис Горка нападателят реши да не стреля сам и се опита да намери Стопелкамп с кръстосан пас. Топката обаче беше уловена от появилия се междувременно защитник на Фортуна – пасът беше грешно решение.

Въпреки това RWO доигра мача със самочувствие и отпразнува четвъртата си поредна победа – 13 точки от шест мача. Резултатът: Оберхаузен вече е на върха на таблицата, поне за една нощ.

Статистически данни за мача

Фортуна Дюселдорф II: Горка – Петрит, Корстен, Фюнгер, Адамски – Бърд, Бодзек, Хиршбергер, Ким (84. Монтейро) – Шрьодер (74. Ману), Калонджи

Rot-Weiß Oberhausen: Benz – Montag, Stappmann, Öztürk, Fassnacht (46. Boche) – Ngyombo, Yalcin – Kleinsorge (65. Klaß), Stoppelkamp (83. Holthaus), Kefkir (65. Donkor) – Kreyer (75. Mai)

Съдия: Дженгиз Кабалакли

Голове: 0:1 Стопелкамп (12., дузпа), 0:2 Ялчин (17.)