12:1! U21 се наложи над отбора от Оберлигата Тюркспор Дортмунд при дебюта си

Перспективният отбор на VfL Бохум се справи повече от успешно с първата си проверка, побеждавайки отбора от Оберлигата Тюркспор Дортмунд с 12:1 (6:1). В него участваха двама професионалисти.

Преди няколко дни VfL Bochum представи нов проект. Така нареченият „Перспективен отбор“ има за цел да помогне за още по-доброто популяризиране на собствените млади таланти на клуба в бъдеще. Избрани млади специалисти и таланти от възрастовите групи U19, U17 и U16 ще бъдат развивани в допълнителни тренировки и контролни мачове.

Във вторник вечерта перспективният отбор игра за първи път заедно. В контролен мач те играха срещу отбора от горната лига Тюркспор Дортмунд. През уикенда отборът на Себастиан Тирала, в който участва бившият професионалист Марсел Райхвайн, победи Sportfreunde Lotte с 3:0 – но треньорът направи пълна промяна в сравнение с победата в Оберлигата.

Срещу U21 обаче, които бяха водени от Давид Зиберс (треньор U17, планиране на състава U13-U19), отборът от Оберлигата остана без шанс. VfL започна с двамата професионалисти Никлас Тиде и Мориц Рьоминг, седем играчи от U19 и с Качер Кошчерски (16 г.) и Джейдън Киббе (15 г.) дори двама юноши, които все още играят в U17.

Türkspor повежда рано, след което Bochum се раздвижва

Въпреки че Türkspor започна светкавично и поведе с 1:0 чрез Райхвайн само след три минути, след това старшата възраст беше показана от перспективния отбор, който беше съставен предимно от юноши.

Пред погледа на спортния директор Патрик Фабиан и треньора Томас Леч бохумците се разиграха до краен предел. Божественият Джон Боафо (7-ми), Кайетан Ленц (11-ти), Ленарт Коердт (12-ти, 41-ви/ФЕ), младият Кошчерски (32-ри) и Елигиус Хунса (34-ти) обърнаха резултата до почивката до категоричното 6:1, въпреки ранния дефицит, и не дадоха повече шансове на отбора от Оберлигата. Младите играчи по никакъв начин не отстъпваха физически на по-възрастните и създаваха големи проблеми на Тюркспор със своята скорост.

Действието продължи и след почивката. Хунса (49-и) и Боафо (52-и) вкараха по един от вторите си голове, за да направят резултата 8:1. След това Зиберс направи смяна, но новите играчи не свалиха крака си от педала на газта.

Дарил Цуми Нана (72-ата) и Луис Пик (76-ата), и двамата от отбора U17, отбелязаха голове след смяната си. В заключителната фаза Коердт направи деня си перфектен, като първо вкара с шут от дистанция (79-и), а след това и с нисък удар от 20 метра (82-и), за да завърши личната си голова сметка с четири гола и да доведе крайния резултат до 12:1.

Мисля, че това вече донесе много радост и това, което очакваме от тези мачове

Давид Зиберс

„Беше безумно забавно“, заяви щастливо след мача треньорът Дейвид Сийбърс. „В първите минути изглеждаше, че денят ще бъде труден за нас, но момчетата се намериха изключително бързо.“

U21 няма да играят в четвъртък, както беше планирано първоначално – мачът срещу АСК 09 Дортмунд първо беше отложен, а след това отменен – но ще продължат в понеделник (19:00 ч.). „Мисля, че това вече донесе много радост и това, което очакваме от тези мачове. Сега с нетърпение очакваме следващата седмица, когато ще имаме за гости следващия отбор от Оберлигата“, каза Зиберс, гледайки напред. Тогава е мачът срещу Преусен Мюнстер II. с gp