Ahlen не успява да се разпише, дебютният гол на Engelmann

Във 2-ия кръг на Вестфаленпокал имаше първа изненада в сряда.

Вече са изиграни четири мача от 2-ия кръг във Вестфаленпокал. АСК Дортмунд, Шпилферайн Вестфалия Соест, СК Виденбрюк и СВ Липщат вече бяха определени като участници в 16-ия кръг.

В сряда още шест отбора искаха да се класират за последния 16-и кръг. Първият мач беше между Spvgg. Erkenschwick, промотиран от Оберлигата, и отбора от регионалната лига Rot Weiss Ahlen. И първата изненада дойде под формата на победа с 4:1 след изпълнение на дузпи.

Домакините започнаха по-добре и рано поведоха чрез голмайстора Щефан Оертерер. Преднината от 1:0 се запази до почивката, след което Ален изравни с дузпа. Такъв беше резултатът след 90 минути и тъй като във Вестфаленпокал няма допълнително време, победителят трябваше да бъде определен с дузпи. Тук всичко протече бързо, защото Еркеншвик вкара три пъти, а Ахлен не успя три пъти подред от бялата точка, така че SpVgg ликуваха за влизането си в последните 16.

В двубоя от Оберлигата между Westfalia Rhynern и SpVgg Vreden гостите сякаш направиха късо съединение с Rhynern. Анес Дзихо даде преднина на Вреден след десет минути игра. След 0:3 малко след почивката се предполагаше, че мачът е приключил.

Но Ринерн не се предаде и се върна в мача за 2:3 чрез Тим Нойман и Марсел Пиетрига. Елмар Шкригел направи лудостта съвършена и изравни след 75 минути – 3:3. Така и остана – и тук, както в Еркеншвик, резултатът беше незабавната дузпа. Вреден удържа нервите си от бялата точка, а преследването на Ринерн да навакса не беше възнаградено.

При победата на SV Rödinghausen с 2:0 над TSV Oerlinghausen от Ландеслигата Симон Енгелман се завърна в листата на голмайсторите за първи път след завръщането си в Rödinghausen. Преди това той пропусна два мача в Регионалната лига, а в останалите четири мача от първенството и в първия кръг на Вестфаленпокал олицетвореният стрелец остана с празни ръце.

До 16-ия кръг достигнаха и трите третодивизионни отбора Арминия Билефелд, Преусен Мюнстер и СК Верл.

Още четири мача са насрочени за четвъртък, а последните две срещи са през септември – вижте прегледа по-долу. Остава и един мач от първия кръг, на 13 септември RSV Meinerzhagen ще се изправи срещу SG Finnentrop/Bamenohl.