Елверсберг с Кантер, 1860 с победа в последната минута – RWE противници с равенство

Четвъртият ден в трета дивизия също донесе няколко изненади. Следващите съперници на Rot-Weiss Essen трябваше да се задоволят с равенство.

След две победи напоследък изпадналият от втора дивизия Динамо Дрезден претърпя ново поражение в трета дивизия. Саксонците загубиха с 1:2 (1:2) от Виктория Кьолн. Ахмет Арслан (14-и) даде преднина на Динамо, но Робин Майснер (23/43-и) изведе рейнландците напред с 2:1 на полувремето. Това беше трета поредна победа за Виктория след победите над Wehen Wiesbaden (1:0) и Rot-Weiss Essen.

1860 Мюнхен постигна четвъртата си победа в четвъртия си мач за сезона с късен гол на Мерис Скендерович (90.+2) за победата с 1:0 (0:0) над SC Verl и запази лидерската си позиция в класирането. FC Ingolstadt и 1. FC Saarbrücken, които завършиха без голове в мача на върха, заемат второ и трето място с по десет точки. ФК Инголщат ще бъде домакин на Rot-Weiss Essen следващата събота (20 август, 14:00 ч.). RWE остана без победа и в четвъртия си мач. Новаците в лигата бяха победени с 1:0 от Борусия Дортмунд II.

Stats
Stats

Междувременно повишеният SV Elversberg, сензацията за купата срещу Байер Леверкузен от Бундеслигата, продължава да предизвиква вълнение. Spielvereinigung спечели с 5:0 (2:0) срещу FSV Zwickau. Головете вкараха Лука Шнелбахер (53/56), Яник Рохелт (7), Мануел Фейл (31) и Валдрин Мустафа (81). Вратарят на Цвикау Йоханес Бринкис дори спаси дузпа, изпълнена от Мустафа (22-ра). Саарландците вече имат девет точки в актива си.

SpVgg Bayreuth спечели с 1:0 (0:0) срещу VfL Osnabrück и спечели първите си точки за сезона. Александър Ноленбергер (82-ра) отбеляза победния гол за Байройт. wozi със sid