Какво каза Фимпел след победата в теста на U23 срещу BVB II

Отборът от регионалната лига на Шалке, отборът от Бундеслигата U19 и талантите от U17 използваха паузата в първенството за контролни мачове.

Отборът на Шалке U23 от регионалната лига, отборът на U19 от Бундеслигата и талантите от U17, които са непобедими лидери в Б-юнионната Бундеслига, използваха паузата в шампионата за тестови мачове. Резервният отбор в кралско синьо спечели с 1:0 срещу втория отбор на Борусия Дортмунд.

Шалке: тест за U23 без зрители

Малкото дерби на Ревиер се игра при закрити врати от съображения за сигурност. Атакуващият талант на Шалке Келси Майсел, който премина от U19 по време на лятната пауза, вкара решителния гол срещу третодивизионния BVB в 20-ата минута.

„От моя гледна точка изиграхме добър мач през първото полувреме – с шансове да вкараме още голове. Дортмунд също имаше два или три шанса да изравни, които Джъстин Хикерен спаси добре“, заяви треньорът на Шалке Якоб Фимпел пред knappenschmiede.de.

34-годишният специалист беше абсолютно съгласен с представянето на своите момчета. „През вторите 45 минути се борихме добре и удържахме своите позиции. Като цяло резултатът беше наред. Този резултат от тестовия мач ни дава добро усещане“.

Юношите на Шалке до 19 години в мач за Купата на DFB срещу 1. FC Кьолн

Юношите до 19 години на Шалке, които на 7 октомври ще се изправят срещу силния западногермански съперник 1. ФК Кьолн в 16-ия кръг на Купата на ДФБ за юноши А, кръстосаха остриета с ФК Мюлхайм 97 и загубиха от старшата възраст с 0:2 (0:2). И двата гола за мюлхаймци бяха отбелязани от Емануел Йебоа (33./38.). Треньорът на МФК Ахмет Инал, бивш треньор на отбора от Ландеслигата на Гелзенкирхен ЙЕГ Хасел, заяви: „Беше много интензивен мач с много темпо. За нас това отново беше съвсем различно ниво. Не беше нещо естествено да спечелим с 2:0 в Шалке.“

Юношите U17 на Шалке, тренирани от Томас Бертелс, отпразнуваха победа с 4:1 в проверката срещу юношите U18 на холандския първодивизионен отбор Твенте Енсхеде. Фадих Васич изведе Шалке, които наскоро бяха спечелили с 5:0 срещу MSV Дуисбург в лигата, напред само след осем минути. Талантът от U16 Самуел Саки увеличи преднината си на 2:0 след 20 минути, а Васич направи 3:0 малко преди почивката (41). Малко след това Твенте отбеляза изравнителното попадение (42). Последният гол бе отбелязан десет минути преди последния съдийски сигнал от Лука Возар с удар в ъгъла.