ETB печели първа победа, разгромна победа на Baumberg срещу Frintrop

ETB Schwarz-Weiß Essen отпразнува първата си победа в Оберлига Нидеррайн. DJK Adler Union Frintrop бяха победени от Baumberg, въпреки че водеха в резултата.

Пети мач в Oberliga Niederrhein. Sportfreunde Baumberg продължава да върви напред, имаше две победи в последната минута, а ETB Schwarz-Weiß Essen най-накрая постигна първата си победа. Още в събота КФК Уердинген направи равенство 0:0 с ТВД Велберт, ФК Мюлхаймер спечели у дома срещу СВ Зонсбек (1:0), а СВ Щраелен даде пет гола на ФК Бюдерих (5:1).

Отборът на часа обаче продължава да идва от Баумберг. DJK Adler Union Frintrop също не успя да вземе първите точки от Sportfreunde. Въпреки че на полувремето промотираният отбор водеше с 1:0, през вторите 45 минути домакините направиха кратък обрат и спечелиха със 7:1.

1. 1 FC Kleve също обърна дефицита си. Юлиан Боде беше дал преднина на VfB Homberg (32-ра минута), но само пет минути по-късно Фабио Форстър вкара изравнителното попадение. Изглеждаше, че точките ще бъдат поделени, но Елидон Билали бе титуляр в мача в 90-ата минута – 2:1 за гостите. Подобна беше картината и в Хамборн. Sportfreunde също губеше с 1:0 през първото полувреме и трябваше да мине чак последният четвърт час, преди Марко Де Стефано (77-ата) и Ведад Мушич (88-ата) да донесат радост на домакините.

ЕТБ Шварц-Вайс Есен също се радваха. След катастрофалния старт на сезона отборът на треньора Дамян Афелд спечели първите си три точки. Играч на деня стана Тимур Кесим, който отбеляза всички голове на ETB при победата с 3:1 срещу TSV Meerbusch. По този начин Шварц-Вайс напусна дъното на таблицата.

Германиа Ратинген също спечели домакинския си мач. Той бе категоричен срещу Унион Нететал, като постигна безапелационна победа с 4:0. Единственото равенство в неделя бе в Шонебек. Там Spielvereinigung и VfB Hilden завършиха наравно 2:2 в мача на върха – като в последните минути Schonnebeck обърна 0:2 в 2:2.