RWE отново се подхлъзва, следваща гала на Schonnebeck

Rot-Weiss Essen не успява да поддържа темпото в Лига Долен Рейн U19. TSV Meerbusch остават на върха.

В Лига Долен Рейн U19 преди седмица Rot-Weiss Essen победи Spvg Schonnebeck с 5:1. Възелът е разсечен – или поне така си мислеха в Есен. Но са грешали.

Само една седмица по-късно, в четвъртия ден от все още младия сезон, отборът претърпя втори неуспех. След поражението в първия домакински мач срещу VfB Хилден, сега отборът загуби с 2:2 от SG Unterrath.

Точката също висеше на косъм. Гостите на два пъти повеждаха чрез Брадли Асох и Набил Лахраш. RWE изравниха с голове на Сион Бойкер и Милот Адеми. На почивката резултатът беше заслужено 2:1 за Unterrath. След почивката RWE се подобриха неимоверно, имаха шансове да спечелят, но имаха и късмет в последната минута, че не вкараха за 2:3.

По този начин отборът от Есен продължава да чака да влезе в надпревара. Междувременно градските съперници от Шонбек се възстановиха добре от поражението от RWE. В топ мача между третия и четвъртия Шонбек спечели категорично срещу Достлукспор Ботроп с 5:1. Конър Тьонис (2), Марсио Елиа Лопеш да Силва До Вале, Пол Тумула и Керън Отенг-Аджей вкараха за топчиите в лигата, които вече имат 21 гола след четири мача.

Нещата вървят добре за Шонбек, РВО не може да каже същото за U19. За трети път в четвъртия мач няма победа с три гола. Срещу SC St. Tönis детелините играят 2:2, като на почивката RWO пропилява комфортна преднина от 2:0.

Четири гола в Оберхаузен, седем в Шьонебек. Много неща се случваха при победата на SG Essen-Schönebeck с 4:3 срещу Arminia Klosterhardt. Шьонебек поведе, Клостерхардт обърна мача до 3:1, след което домакините се пребориха и си осигуриха точки седем, осем и девет след 4:3.

Клостерхард остават с три точки, с три повече от VfL Rhede и KFC Uerdingen. Реде остава без точки след 1:3 в СК Велберт, а Уердинген – след поражението с 0:3 срещу TSV Meerbusch. По този начин Меербуш остава на върха с пълен актив от точки след четири мача, изпреварвайки Шонебек и Виктория Буххолц (3:1 срещу VfB Хилден), които имат по девет точки.