Напред 1:1 – Jander и Kabadayi в стартовите единадесет

Националният отбор на Германия до 20 години завърши наравно и във втората проверка. За пореден път талантите от Ревиера бяха допуснати до игра.

След равенството 1:1 срещу Италия, в което тримата таланти от Ревиерата Тим Оерман, Каспер Яндер (и двамата над 90 минути) и Юсуф Кабадайи (от 71-ата минута нататък) получиха право да се изявят, в понеделник следобед на дневен ред беше втората проверка за новосформирания национален отбор U20.

Отборът, чиито треньори всъщност са Ханес Волф и Сандро Вагнер, също завърши наравно 1:1 в Полша. Докато двамата треньори помагаха временно на старшия национален отбор, Даниел Стурак, Щефан Веселс и проф. д-р Улф Собек поеха отбора.

На Яндер от Дуисбург отново беше разрешено да започне от самото начало. 20-годишният младеж започна в дефанзивното полузащитно поле заедно с Матес Хансен – който през миналия сезон беше капитан на отбора на FC Schalke 04 U19, а след това се присъедини към професионалния отбор на SC Paderborn – и изигра 73 минути. Същото важи и за Джъстин Дийл, който е само на 18 години и в момента разтърсва Регионална лига Запад с 1. FC Köln (шест мача, четири гола, една асистенция).

Kabadayi на терена в продължение на 90 минути

Междувременно новото попълнение на Шалке Юсуф Кабадайи бе на терена в продължение на 90 минути. На нападателя беше позволено да играе в предни позиции. Бившият централен защитник на RWE Джошуа Куарши (сега в TSG 1899 Хофенхайм) също игра цял мач. До него в централната защита: Ннамди Колинс, който наскоро напусна BVB и премина в Айнтрахт Франкфурт.

Именно Колинс замени Тим Оерман от Бохум в 73-ата минута. Централният защитник обаче не успя да окаже съществено влияние върху играта, тъй като головете бяха отбелязани още преди почивката.

Томаш Пиенко от Заглебие Любин изведе своите напред след 36 минути. Бен Бобзиен, който в момента е под наем от 1. FSV Mainz 05 в Австрия Лустенау, изравни (45.+1).

Отборът на U20 ще се срещне отново в средата на октомври. След това те ще изиграят контролни срещи в Португалия (13 октомври) и срещу Чехия (16 октомври).