RWE си проправя път нагоре, следващият фестивал в Шонбек, KFC последно въпреки победата

В Лига Долен Рейн U19 Рот-Вайс Есен навакса малко изоставане от лидерите, които направиха равенство с Рот-Вайс Оберхаузен.

В Лига Долен Рейн U19 Rot-Weiss Essen се доближиха малко до мястото за промоция. В неделя РВЕ спечелиха с 3:1 при гостуването си на СК Санкт Тьонис и записаха третата си победа за сезона в петия си мач. Ахмед Етри (30-та минута), Матс Брун (56-та минута) и Милот Адеми (89-та минута) вкараха головете за Рот-Вайс.

По този начин А-юношите се изкачиха на трето място в таблицата. Те изостават на три точки от лидера TSV Meerbusch. Между тях все още се намира Спвг Шонебек.

Отборът на Есен отпразнува поредния си офанзивен спектакъл: домакинският мач срещу Виктория Буххолц завърши 8:1. Арне Веселс беше най-резултатен с три гола само за пет минути (50-та, 54-та, 55-та).

В началото на сезона Spielvereinigung, наред с другото, бе разгромил KFC Uerdingen с 11:2 и с 29 отбелязани гола има далеч най-добрата атака в лигата.

В същото време лидерите TSV Meerbusch претърпяха първата си загуба на точка. Домакинският мач срещу Rot-Weiß Oberhausen завърши 1:1. RWO взеха ранна преднина (9). След изгонване на гостите (57-ата) Меербуш изравни в заключителната фаза (82-ата) и така остана единственият непобеден отбор в лигата.

В другия край на таблицата KFC Uerdingen взе първите си точки. След мрачното начало с четири поражения, крефелдерци спечелиха с 1:0 срещу SG Schönebeck.

Абдулхади Аламад (69-та) беше единственият голмайстор за деня. Това обаче не беше нещо повече от малко облекчение за КФК. Заради по-лошата голова разлика Уердинген остава на последно място в таблицата. Арминия Клостерхард и Вфли Реде, които се срещнаха в директен двубой, са с равен брой точки на върха – с по-добър край за Реде (1:0).

U19-Niederrheinliga: Петият ден от мача накратко

SC St. Tönis – Rot-Weiss Essen 1:3

VfB Hilden – SC Velbert 1:2

Spvg Schonnebeck – Viktoria Buchholz 8:1

KFC Uerdingen – SG Schönebeck 1:0

SG Unterrath – Dostlukspor Bottrop 4:2

TSV Meerbusch – Rot-Weiß Oberhausen 1:1

VfL Rhede – Arminia Klosterhardt 1:0