1:0! U19 показват на професионалистите как се прави това и печелят срещу Мбапе и Ко.

Добър старт за германските представители в Младежката лига – Шампионската лига за отбори до 19 години. И РБ Лайпциг, и Борусия Дортмунд започнаха с победи.

Това беше старт по мярка! След като отборът U19 на РБ Лайпциг спечели с 3:1 в Швейцария срещу Йънг Бойс Берн, младежкият отбор А на Борусия Дортмунд също спечели първия си мач в Младежката лига за сезон 2023/2024 г.

BVB, които миналата година достигнаха до четвъртфиналите на състезанието и не успяха да се справят с Хайдук Сплит, спечелиха с 1:0 на терена на Пари Сен Жермен. 30-годишният Юлиан Райкхоф отбеляза гола на деня.

А как го направи – лудост: 18-годишният нападател пое топката с първото съприкосновение и с второто съприкосновение я заби в мрежата с воле – истински гол мечта от холандеца. Едва 17-годишният мароканец Билал Лорендон във вратата на ПСЖ нямаше никакъв шанс при този гол на Рийкхоф.

Като цяло победата на тима на треньора Майк Тулберг също беше закономерна. Въпреки че Итън Мбапе, братът на суперзвездата Килиан Мбапе, и неговият френски отбор имаха визуално превъзходство, истински шансове от най-висока класа нямаше или те бяха осуетени от вратаря на BVB Робин Лисевски.

Махамаду Сангаре (12-и), Йорам Заге (36-и) и Сени Майулу (86-и) имаха най-добрите шансове от страна на парижани. Рийкхоф (36.) можеше да увеличи преднината на BVB няколко минути след като пое инициативата. Но в крайна сметка голът на Рийкхоф в 30-ата минута беше достатъчен за победата на Борусия с 1:0 в Париж.

От гледна точка на областта остава да се надяваме, че професионалистите на BVB ще тръгнат по стъпките на младежите срещу Килиан Мбапе и компания в 21:00 ч.

Статистически данни за мача

Пари Сен Жермен: Б. Лорандон – Н. Ел Ханаш, Е. Багбонон, Гаду – Ю. Загуе, Е. Мбапе (Е. Мишут), С. Майулу, Нхага, И. Арджани (80. М. Диаби), К. Бенсула (65. Т. Менди) – М. Сангаре

Борусия Дортмунд: Лисевски – Мане, Гарсия Посадас (23. Рашиди, 79. Майзер), Бланк, Коржиниец – Бамба (66. Херман), Лубах, Кембъл (66. Онофриети), Брунер (79. Кревсун), Ватен – Рийкхоф

Съдия: Sander van der Eijk

Гол: 0:1 Rijkhoff (30.)

Жълти картони: Bensoula, Nhaga, Bagbonon, T. Mendy – Garcia Posadas, Bamba, Rashidi, Korzynietz