След пирошоуто за купата: 0:4 срещу Байерн Мюнхен

В 1-ия кръг на Купата на DFB Преусен Мюнстер показа смело представяне срещу Байерн Мюнхен. Поради индивидуалната класа на рекордьора по титли обаче мачът беше решен още на полувремето.

Когато ФК Байерн Мюнхен посети Preußen Münster за първи и единствен път досега, рекордните шампиони току-що бяха станали шампиони за втори пореден път.

Три месеца след като защитиха титлата си за първи път, отборът с треньор Пеп Гуардиола не остави камък върху камък: След голове на новокоронованите световни шампиони Марио Гьотце и Томас Мюлер и още два гола на Давид Алаба и Клаудио Писаро Байерн се класира за втория кръг на Купата на DFB с безапелационна победа с 4:1.

Девет години и още девет шампионата по-късно ФКБ отново пътува до катедралния град във вторник вечерта. В сравнение с първото издание през 2014 г. обаче паралелите бяха много повече от факта, че германските шампиони бяха гости в Мюнстер. Отново ставаше дума за сблъсък между третодивизионен отбор и отбор от Бундеслигата, отново беше първият кръг от елиминационната надпревара, отново гостите бяха на „Хамер Щрасе“ с почти най-добрия си състав и отново мачът беше разпродаден за много кратко време.

Колко голямо е било наистина очакването за двубоя срещу рекордьора по титли, демонстрира публиката на Мюнстер най-късно малко преди началото на срещата. Под мотото „Вярата принадлежи на лудите“ блокът от фенове подпали мача в голям мащаб, поради което съдията д-р Матиас Йеленбек пусна мача едва в 20,48 ч. след триминутно закъснение.

Choupo-Moting вкара ранен гол – отдаденият под наем в FCB прави силно спасяване

Докато публиката на домакините пламтеше в продължение на минути, гостите от Мюнхен започнаха като пожар на терена. Само девет минути бяха необходими на Ерик-Максим Чупо-Мотинг, за да преодолее за първи път отдадения под наем в Байерн Йоханес Шенк. Три минути по-късно Франс Крейциг, който влезе на мястото на контузения минута по-рано Серж Гнабри, едва не добави втори гол с глава.

Но благодарение на отличната работа на Шенк мюнхенци трябваше да чакат до 40-ата минута: Горетцка поднесе топката с масло в центъра, където Конрад Лаймер трябваше само да я насочи. Няколко минути след междинното 0:2 последната искрица надежда за черно-бяло-зеленото чудо за купата беше окончателно погребана, защото младокът Кръцки добави третия гол за ФКБ със съдийския сигнал на полувремето.

След второто полувреме отборът на Хилдман почти не позволи да се случи нещо отзад, но в 86-ата минута рекордьорите вкараха четвърти гол в лицето на Матис Тел срещу Шенк, който дебютираше в стартовата единайсеторка.

Така късно стана ясно, че няма да има подобрение в резултата в сравнение с двубоя преди девет години. Но всички в Мюнстер със сигурност могат да живеят с резултата 0:4.