Простичко казано от клубната легенда Хопп – „Отворен 8-часов ден вместо кабрио покрив“.

MSV Duisburg е в сериозна криза. На полувремето на мача срещу BVB II клубната легенда Йоахим Хопп направи обширно изявление.

Йоахим Хопп се разприказвал вбесен. Когато клубната легенда на третодивизионния футболен клуб MSV Duisburg беше попитан за затрудненията в любимия му клуб по време на интервюто на полувремето на мача по Magenta Sport в сряда вечер, слушалките му продължаваха да падат от ушите. Защото Хопп жестикулираше, стана много емоционален и, както винаги, изказа мнението си.

„Сърцето кърви“, каза 57-годишният бивш професионалист, когато го попитаха за спортното положение на клуба от Майдерих. „Вече е тежко, особено когато го виждам през първото полувреме“. MSV също не успя да убеди BVB II през първите 45 минути и заслужено изоставаше с 0:1 на почивката. С това зебрите си бяха послужили добре. В крайна сметка това беше резултатът въпреки подобрението в представянето. Това беше пето поражение в осмия мач, с което MSV е на последно място в Трета лига.

Хопп анализира защо MSV Дуисбург изглеждаше толкова уязвим в защита. „В централната защита не разполагаме с най-бързите играчи. Голът за BVB дойде от дълбока топка в горната част, там сме уязвими. Освен това концентрацията при втората топка не беше налице.“

Хопп, който изигра 83 мача в Бундеслигата за MSV и изживя предимно добри времена в Дуисбург през 90-те години, беше суров към отбора.

Според него MSV не е разполагал с достатъчно качество, за да оцелее в трета дивизия. След това той бе попитан в предаването Magenta Sport какво може да направи клубът в този случай, за да избегне изпадане: „Въведете 8-часов работен ден“, каза той убедено. „Ако не разполагаш с най-добрия отбор, тогава трябва да се опиташ да се справиш по-добре, като работиш усилено и тренираш. Една единица не е достатъчна. Имаме проблеми във всички части на отбора. Въпросът е единствено в усърдието и тренировките.“

Легендата на MSV Хоп вижда проблем с качеството

Хопп ще накара играчите „да се появят в 8 часа“ и да правят по три тренировки на ден. „Това го имахме и преди.“ Играчите ще трябва да инвестират повече и да мислят и за нещата извън терена. „И да не отварят покрива на кабриолета“, отбелязва той.

BVB II - MSV Duisburg 27 септември 2023 г.
BVB II – MSV Duisburg 27 септември 2023 г.

Разпоредителят на Дуисбург би искал временният треньор Енгин Вурал да обърне нещата в своя полза. В момента обаче той вече не вярва в него. „Ако той се провали и срещу BVB, това ще бъде вторият мач. Тогава ще бъде още по-неспокойно.“

Хопп не пожела да коментира конкретно спорния спортен директор Ралф Хескамп. Съвсем наскоро се чуха силни възгласи „Хескамп вън“. „Смятам, че той полага усилия“, заяви лаконично Хопп. „Но не съм толкова навътре в него, за да имам право на мнение.“