RWE напредва уверено с девет нови играчи в стартовите единадесет

Rot-Weiss Essen се справи със задачата си във 2-ия кръг на Нидеррайнпокал при гостуването на отбора от горната лига SC St. Tönis.

Във 2-ия кръг на Нидеррайнпокал третодивизионният отбор Rot-Weiss Essen трябваше да се изправи срещу отбора от горната лига SC St. Tönis. С оглед на загубата с 1:2 от SSV Ulm 1846 в първенството треньорът на RWE Кристоф Дабровски направи девет промени в стартовия състав.

В крайна сметка резултатът бе 5:0 (3:0). Двама от новите играчи донесоха ранното 1:0. След изпълнение на корнер от Ерик Вуфак Аарон Ману беше на правилното място и вкара за преднината на Есен. А след десет минути мачът вече беше решен.

Защото головете, които напоследък в първенството бяха отбелязани само в умерена степен, бяха отбелязани в сряда вечер. Леонардо Воник спекулира правилно след неудачен пас назад от Никлас Витхофс и вкара топката в празната врата – 2:0.

И именно Воник увеличи преднината на 3:0 преди почивката. Подписалият от Нюрнберг нападател е зает да печели точки, за да може и той да започне от самото начало в първенството.

SC St. Tönis - RWE 27 септември 2023 г.
SC St. Tönis – RWE 27 септември 2023 г.

След почивката отборът от Есен се поуспокои, но все още имаше време за празнуване. В 73-ата минута резервата Марвин Обуз увеличи преднината си на 4:0 с удар от дистанция, а капитанът на U19 Матс Брун вкара за крайното 5:0 след грешка на вратаря.

Кампанията на RWE в лигата продължава с домакински сблъсък срещу Динамо Дрезден в неделя (1 октомври, 13:30 ч.). Санкт Тьонис играе в Оберлигата в събота (30 септември, 16:00 ч.) на терена на 1. FC Kleve.

Как играят St. Tönis и RWE

Санкт Тьонис: Сел – Алексиу (59.Поглиг), Щилс, Витхофс – Еспозито, Кайзер, Кушел (76. Хорстер), Дохмен (80. Краджак) – Чанас (68. Кнопс) – Нукумо, Апиа (59.Долен)

RWE: Wienand – Manu, Kourouma, Bastians (46. Wiegel) – Voufack (69. Plechaty), Rother, Harenbrock (46. Young), Voelcke – Müsel (58. Brune) – Vonic, Berlinski (46. Obuz)

Голове: 0:1 Ману (4.), 0:2 Вонич (10.), 0:3 Вонич (33.), 0:4 Обуз (73.), 0:5 Брун (76.)

Съдия: Martin Ulankiewicz