За обрата: „Ще трябва да се издигнем над себе си“.

Алемания Аахен ще бъде домакин на 1. FC Köln II в събота. Треньорът Хайнер Бакхаус е притеснен за голмайстора Марк Браснич.

Те започнаха сезона с големи амбиции – а след осем мача вече изостават на девет точки от местата, даващи право на промоция. Не това е имало предвид ръководството на Алемания Аахен.

Треньорът Хайнер Бакхаус все още е непобеден след два мача начело на отбора. Но той все още не е успял да обърне тенденцията с равенството 0:0 срещу намиращия се на дъното Фортуна Дюселдорф II, което последва дебютната победа срещу Рьодингхаузен.

Следващата възможност да го направи е в събота: вторият отбор на 1. ФК Кьолн ще гостува на „Тиволи“ (14:00 ч., RS-Liveticker). „Нуждаем се от пълна бдителност по отношение на издръжливостта в двубоя. Това е ключът към успеха в подобен мач“, обяснява Бакхаус плана в кръга за медиите. Той предупреждава: „Ако не сме будни, особено след като загубим топката, тя бързо ще ни влезе в дълбочина.“

Защото съперникът от Кьолн е много силен в играта, има добра превключваща игра напред и най-вече внася „екстремно темпо“, анализира 41-годишният специалист. Той описва талантите от ФК, които наскоро допуснаха първото си поражение, но са на шесто място след добър старт като цяло, като най-силния съперник в досегашния мандат на Бакхаус. „Те с право са на толкова добро място в таблицата.“

На фона на катедралните градове Бакхаус отново се надява на фактора „фенове“. Около 11 000 привърженици се очакват на зрителския лидер тази събота. „Нуждаем се от атмосферата зад гърба ни, за да се издигнем над нея. Ще трябва да го направим, за да ги победим.“

След нулевото равенство в Дюселдорф 41-годишният специалист е критикувал отбора си за представянето му през първото полувреме. Той обаче ги похвали за вторите 45 минути. В крайна сметка именно липсата на шансове е била причината, която е лишила отбора от победата. „Ако съдим по това, трябва да спечелим мача.“

Това, което може да помогне по пътя към по-голяма ефективност: завръщането на Марк Браснич. С четири гола лятното попълнение е най-добрият голмайстор. Срещу Дюселдорф нападателят беше предвиден за стартовата единайсеторка, но трябваше да отпадне в кратки срокове. Бакхаус се надява, че Браснич ще бъде здрав навреме: „Той ще бъде важен играч за такъв горещ мач“. Според треньора в четвъртък зад Саша Марке също е имало въпросителна.