Два отбора от Оберлигата се класират напред – единият с минимална, а другият с двуцифрена победа

Два отбора достигнаха до 16-ия кръг в Нидеррайнпокал. Отборите от Оберлигата Spvg Schonnebeck и TVD Velbert празнуваха победи в четвъртък вечер.

Вечерта преди изявите си в Niederrheinpokal отборите от Оберлигата Spvg Schonnebeck и TVD Velbert получиха допълнително предупреждение. При Унион Нететал съперникът от лигата беше отстранен срещу отбора от областната лига ВфР Фишерн в сряда.

Шонебек и Велберт, от друга страна, не се препънаха срещу съперници от по-ниска класа и в четвъртък вечерта влязоха в 16-ия кръг.

Spielvereinigung го направи много ясно в TSV Wachtendonk-Wankum. Крайният резултат беше 10:0, а само след четири минути Яник Гайслер вкара дузпа. Срещу отбора от дъното на Безиркслигата се разписаха още Макс Флер (14-та, 62-ра), Тим Винкинг (41-ва, 78-ма), Робин Бранднер (45-та, 83-та) и талантливият Конър Тьонис (49-та, 53-та, 83-та), който наскоро подписа дългосрочен договор.

ТВД Велберт много по-трудно се добра до следващия кръг. Отборът от Нидерберг спечели с 2:1 при гостуването си на ПСВ Везел-Лакхаус.

След половин час игра Еунсеок Ко даде преднина на Велберт с удар с глава. Но само пет минути по-късно Макс Махн изравни със забележителен директен удар. Малко след края на полувремето именно Харуми Гото върна преднината на TVD (48-ата минута). И резултатът остана 2:1 за фаворитите.

Niederrheinpokal: Втори кръг отблизо

Rot-Weiß Oberhausen – Viktoria Jüchen-Garzweiler 5:3

1. FC Monheim – VfB Homberg 7:6 н. Е.

Schwarz-Weiss Alstaden – Wuppertaler SV 4:3 н. В.

TuSEM Essen – DV Solingen 2:6

SC St. Tönis – Rot-Weiss Essen 0:5

TuRU Düsseldorf – SV Straelen 0:3

FSV Duisburg – Sportfreunde Baumberg 0:4

VfR Fischeln – Union Nettetal 10:9 n. E.