Двойна опаковка – Vonic прави самореклама и очаква Дрезден

Rot-Weiss Essen спечели с 5:0 на терена на SC St. Tönis и се класира за последния 16-и кръг на Нидеррайнпокал. Нападателят Леонардо Вонич отбеляза два гола.

Леонардо Воник изигра два мача за Купата на Долен Рейн с фланелката на Rot-Weiss Essen и младият нападател вкара два пъти и в двата мача. След като се разписа в първия кръг при гостуването си на отбора от областната лига SuS 09 Dinslaken (6:0), в сряда вечерта той вкара два пъти и на Jahnstadion на отбора от висшата лига SC St. Tönis.

RWE оправдаха ролята си на фаворити в Тьонисворст и не показаха слабост при изразителната победа с 5:0 (3:0). През първото полувреме Вонич изигра основна роля за това, че вечерта за фаворитите беше спокойна, а не вълнуваща за купата.

В десетата минута 20-годишният футболист спекулира правилно след грешен пас назад от противниковия защитник Никлас Витхофс и вкара за 2:0. 3:0 (33-та) също бе заслуга на Воник, който се свлече добре в наказателното поле и от остър ъгъл вкара четвъртия си гол в настоящата надпревара.

„Можехме да добавим още един или два гола, но освен това всичко беше наред. Отбелязахме се с ранните голове и сложихме капак на мача. Това определено беше важно“, подчерта след последния съдийски сигнал германо-хърватският специалист, който се подвизаваше тази вечер.

SC St. Tönis - RWE 27 септември 2023 г.
SC St. Tönis – RWE 27 септември 2023 г.

Въпреки че новобранецът получи разрешение да играе два пъти от самото начало в Нидеррайнпокал, той все още чака своя дебют в трета лига. Досега Воник е бил заменян шест пъти, но никога не е играл повече от 28 минути. При неотдавнашното поражение с 2:1 от SSV Ulm 1846 роденият в Дармщат футболист поне успя да отбележи първия си гол (асистенция).

Талантливият нападател обобщи първите си два месеца в Rot-Weiss Essen по следния начин: „Всъщност започнах добре, но през последните няколко седмици се подобрих още малко. Искам да надграждам върху това.“ Целта на Воник е ясно формулирана: Място на старта. „Това е моята цел, разбира се. За предпочитане възможно най-скоро“, обясни той.

Това са мачовете, които чакаш – мач на върха. Очакваме го с нетърпение и аз особено. Това определено е специален мач

Леонардо Воник

Може би още в неделя (01 октомври, 13,30 ч.). Тогава отборът от Есен ще се завърне в действие в трета дивизия и ще се изправи срещу настоящия лидер Динамо Дрезден на препълнената Хафенщрасе. Централният нападател очаква с нетърпение този двубой: „Това са мачовете, които чакаш – мач с връхна точка. Очакваме го с нетърпение и аз особено. Това определено е специален мач.“