Wuppertaler SV губят във Велберт – Wegberg-Beeck победа ясно

Wuppertaler SV изненадващо загуби от SSVg Velbert в Регионална лига Запад. В същото време ФК Вегберг-Бек изпрати SV Рьодингхаузен.

Голяма изненада на старта на 9-ия ден от мачовете в Регионална лига Запад. Wuppertaler SV претърпя поражение при гостуването си на SSVg Velbert с 0:1 (0:1).

Гостите, подкрепяни от многобройни привърженици на задната права, започнаха по-смело и бяха по-активният отбор в началото. WSV обаче не знаеха как да превърнат превъзходството си в шансове за гол. Темпото и креативността бяха правилни, това, което липсваше, беше пробивната мощ.

Съвсем друга беше историята за промотирания отбор. Свободен удар от половината на терена стигна до втората греда, където Тристан Душке беше точно на мястото си и кимна с глава за 1:0 (34-та). Положението за отбора от Вупертал стана още по-лошо: След разбъркване съдията предупреди двама играчи на WSV. Единият от тях беше Мерт Гьокан, който току-що беше получил жълт картон за тактически фаул (34-ата минута).

Отборът на Велберт отново заигра нагоре, когато беше в числено превъзходство. Но острото центриране на Макс Махтемес беше изчистено (42.) и завършващият удар на Ламин Турай беше феноменално спасен от стража на WSV Себастиан Пацлер.

Въпреки че бяха в намален състав, Wuppertaler SV първоначално излязоха от съблекалнята с глад за атаки, докато SSVg Velbert се концентрираха върху контраатаките. Атаките обаче се разпиляха и след час игра Велберт отново бяха доминиращият отбор. Само че 2:0 нямаше да дойде.

Едва в заключителната фаза гостите се опитаха отново да хвърлят всичко напред. Но всички усилия бяха пресечени още в зародиш от защитата на домакините. Резултатът остана 1:0.

FC Wegberg-Beeck – SV Rödinghausen 4:1 (4:1)

Във втория мач за вечерта FC Wegberg-Beeck се наложи над SV Rödinghausen с 4:1.

Хулио Торенс изведе домакините на победния път след само дванадесет минути. Марк Клефиш увеличи преднината си на 2:0 след 22 минути, като това беше неговият шести гол за сезона. По-малко от пет минути по-късно Тимо Браун направи резултата 3:0.

Голът за 1:3 на гостите, отбелязан от Тило Тьопкен (33 г.), не постави началото на обрат. Шпенд Хасани възстанови преднината от три гола преди почивката (42.).

Това щеше да остане последният гол в мача. След второто полувреме без голове остана домакинската победа с 4:1 за FC Wegberg-Beeck.