Поражение в Хилден – неуспех за KFC Uerdingen

KFC Uerdingen претърпя неуспех на старта на осмия ден от мача в Оберлига Нидеррайн. Отборът от Крефелд загуби с 0:2 от VfB Hilden.

Изглеждаше, че KFC Uerdingen е на път да излезе от кризата – но сега претърпя нов неуспех. Отборът на треньора Маркус Джон загуби с 2:0 (1:0) от ВфБ Хилден в събота следобед и не успя да се изкачи нагоре в таблицата. (Прочетете хода на мача)

Играта отне няколко минути, за да се раздвижи. Тогава Хилден имаше първата си добра възможност – и шокира КФК. Първоначално Тунджай Алтунташ не успя да преодолее вратаря на Уердинген Робин Удегбе, но Амин Бузраа остана нащрек и реализира отскочилата топка, за да направи резултата 1:0 (17). Разбира се, преднината играеше в ръцете на домакините. Те останаха по-активният отбор.

Малко преди почивката обаче KFC имаше страхотен шанс: Димитриос Турацидис не успя да преодолее стража на VfB Яник Ленце. На полувремето отборът от Крефелд остана назад. Привържениците на гостите изпратиха своя отбор на полувремето в знак на недоволство.

Бузраа вкарва два пъти срещу KFC Uerdingen

През второто полувреме мина малко време, но след това KFC започна да владее положението. Още по-горчиво е това, което се случи в началото на последния четвърт час. В средата на фазата на натиск на отбора на Джон Бузраа вкара втория си гол за 2:0 (76).

Горчив неуспех за отбора от Уердинген, който миналата седмица се бе върнал от изоставане с 1:3 срещу SV Straelen (4:3). Добро предзнаменование? Не и в този съботен следобед. Резултатът остана 0:2 от гледна точка на гостите, а повечето от феновете на KFC напуснаха залата преди последния съдийски сигнал.

С все още само девет точки от седем мача, KFC може да се смъкне в долната половина на таблицата в неделя. Хилден може, поне временно, да се радва на скок в горната група.

В следващия мач 03ерс е домакин на Хамборн 07 (неделя, 8 октомври, 15:00 ч.). Ден по-рано КФК посреща Унион Нететал в Гротенбург (7 октомври, 18:00 ч.).

VfB Hilden – KFC Uerdingen 2:0

Хилден: 1: Lenze – Dombe (63. Gatzke), Schmetz, Müller, Heinson – Wagener, Percoco (84. Brüggehoff), Altuntas, zur Linden, Harouz (76. Demir), Bouzraa.

Uerdingen: Удегбе – Шльосер, Блум, Хаар, Хертел, Абел, Кения, Клайн (83. Байдар), Турацидис, Симоеш Рибейро (46. Одентал), Вебер (80. Таларски).

Голове: 1:0 Bouzraa (17-и), 2:0 Bouzraa (72-и)

Съдия: Седрик Готшалк