Дуел на бившите есесовци – Нейдхарт побеждава бившия си капитан

В Регионална лига Югозапад английската седмица бе открита във вторник. Кикърс Офенбах се завърна на пистата на успеха.

Футбол се играе и на официални празници – например в Регионалига Südwest. Там във вторник следобед се изиграха пет мача, а освен това в 19:00 ч. феновете на Регионална лига ги очаква двубоят между втория отбор на Майнц 05 и FSV Франкфурт.

В следобедните часове вниманието е насочено към мача между борещите се за промоция Кикерс Офенбах и SGV Фрайберг, които са събрали впечатляващите 19 точки от предишните си седем мача. Офенбах обаче успя да сложи край на успешната серия на Фрайберг и спечели с 2:0 (1:0).

Кикърс показаха силна реакция на разочароващото поражение с 2:1 от Астория Валдорф и доминираха от самото начало. Капитанът Рони Маркос вкара с глава в 38-ата минута за заслужена преднина. След почивката домакините продължиха да оказват натиск и бяха възнаградени, когато Димитрий Назаров вкара решителното попадение за 2:0 (67-ата минута). След това не се случи нищо повече и ОФК записа четвъртата си победа за сезона.

В този двубой отново се събраха и двама бивши играчи на Есен. Кристиан Нейдхарт, старши треньор на Офенбах и бивш треньор на Рот-Вайс Есен, се срещна с бившия си капитан Марко Кел-Гомес, който сега също е капитан във Фрайберг.

Двамата работиха заедно в РВЕ през сезон 2020/21 и Кел-Гомес изигра 45 състезателни мача под ръководството на Нейдхарт (десет гола, седем асистенции). В Офенбах 31-годишният полузащитник беше в стартовата единайсеторка и видя жълт картон в 35-ата минута – след кратко спречкване.

По-добре от Кел-Гомес се развиха нещата за друг бивш играч на RWE, а именно: Феликс Вебер. Централният защитник също е играл под ръководството на Нейдхарт в Есен, но не е излязъл извън ролята на резерва. Сега той играе за ФК 08 Хомбург и изведе отбора си на победния път с дебютния си гол (20-и) в мача с TSG Balingen. В крайна сметка Хомбург печели с 3:0.

Новите лидери в Регионална лига Югозапад са VfB Stuttgart II. Резервният отбор на клуба от Бундеслигата отпразнува победа с 5:1 при гостуването си на Хесен Касел и се изкачи на първото място.

Щутгартер Кикерс обаче може да ги изпревари отново при победа над Шот Майнц (04 октомври). Иначе TSV Steinbach победи Bahlinger SC с 2:0, а VfR Aalen победи SG Barockstadt Fulda-Lehnerz със същия резултат.