Кайзерслаутерн на върха – Фортуна е наказана в края на мача

Имаше три възможности за това кой отбор може да оглави таблицата във Втора Бундеслига след петък. Засега от върха се поздравява 1. фК Кайзерслаутерн.

1. FC Kaiserslautern спечели тристранната битка в петък вечер и зае първото място във 2-ра Бундеслига. Отборът от Пфалц победи Хановер 96 с 3:1 (1:1) в мача на върха, с който започна 9-ия ден, и вече е начело на таблицата поне до събота – защото Фортуна Дюселдорф не успя да излезе извън рамките на равенството 1:1 (0:0) срещу ВфЛ Оснабрюк.

Със 17 точки ФКК е на първо място, но ФК Санкт Паули и Хамбургер СВ (по 16) могат да ги изпреварят още в събота. Хановер и Дюселдорф (по 15) засега остават в групата на преследвачите.

В Кайзерслаутерн Хавард Нилсен (17) бе дал преднина на 96, а в добавеното време отново бе в центъра на вниманието: на нападателя бе показан червен картон за груба игра (90.+2). В добавеното време на първото полувреме Борис Томяк (45.+5) изравни за Кайзерслаутерн със спорна дузпа. Бившият национал на Хановер Марсел Халстенберг беше използвал лакътя си във въздушен двубой.

Аарон Опоку (79-та) и отново Томиак (90.+10, дузпа) най-накрая вкараха за победата на домакините, които са непобедени от началото на август. В същото време Хановер допусна първото си поражение от шест седмици насам и остава в групата на преследвачите с 15 точки.

В Дюселдорф фаворитът Фортуна водеше топката по начин, който си заслужаваше да се види – но когато можеше да бъде опасен, не се случи много до далечния гол на левия бек Емануел Ийоха (60-та минута). Изключенията бяха 18-метровият удар на Ийоха срещу гредата (36-ата) и много добрият шанс на дебютанта в началото Такаши Учино (51-ата).

Оснабрюк посрещна домакините зад халфовата линия и се защитаваше суверенно в продължение на едно полувреме. Играта в атака съществуваше най-много в зачатъци. Надеждата за контраатака определяше действията, само че голът срещу нея принуди VfL да бъде по-активен. В този момент обаче Фортуна имаше ясно изразено превъзходство, но все пак Ерик Енгелхардт успя да изравни в края на мача (90-ата минута).