Скали спасява Гладбах в края на мача – 2:2 срещу Майнц

Майнц изпусна първата си победа за сезона и остава на място, даващо право на директно изпадане. Скали от Гладбах спасява късната точка за домакините.

Джо Скали лиши 1. FSV Майнц 05 от първата им победа за сезона в Бундеслигата. Американецът от САЩ спаси Борусия Мьонхенгладбах от 2:2 (1:1) с гол в 88-ата минута в петък вечер и така удължи негативната серия на Майнц от дванадесет мача без победа.

Поне гостите успяха да напуснат дъното на таблицата за момента с първата си точка навън. Така Гладбах остана без победа в четвъртия си пореден домакински мач. Пред 51 529 зрители на „Борусия-Парк“ Флориан Нойхаус вкара началния гол за домакините (22-ра минута). Брайан Груда (24-та минута) и резервата Айман Баркок (75-та минута) вкараха за Майнц.

След първата победа за сезона в Бохум (3:1) старши треньорът на Гладбах Херардо Сеоане нямаше причина да променя стартовия си състав. Защитникът Максимилиан Вьобер също можеше да започне отново, след като миналия уикенд получи контузия в глезена. Гостите, от друга страна, отново трябваше да се справят без редица редовни играчи, а голмайсторът Карим Онисиво също трябваше да пропусне (контузия на бедрения сгъвач).

Треньорът Бо Свенсон, който изигра 32 мача в Бундеслигата за Борусия Мьонхенгладбах през сезон 2006/07, направи две промени в стартовата единайсеторка след поражението с 3:0 от Байер Леверкузен. Людовик Айорке се премести в центъра на атаката, а новото попълнение Том Краус трябваше да осигури стабилност в дефанзивното полузащитно поле.

Домакините доминираха в мача от самото начало. С продължителни атаки с топка и много атаки от крилата компактната защита от петима души на Майнц беше поставяна под въпрос от време на време. Аласан Плеа, който вкара два гола при победата в Бохум, пропусна най-добрия шанс в 9-ата минута, когато за малко не уцели вратата. Преднината от 1:0 чрез удар с глава на Нойхаус бе подготвена от силния Франк Онорат с прекрасен прехвърлящ удар.

Радостта от ранната преднина изчезна две минути по-късно, когато Груда вкара с мощен удар от 18 метра след ъглов удар за 1:1. Това беше първият гол в Бундеслигата на германо-албанеца и за дълго време единствената опасна офанзивна акция на гостите, които имаха късмет, че изстрел от близка дистанция на Йордан Сибачеу за малко не попадна във вратата на Майнц.

Гостите запазиха компактността си в защита и също създадоха допълнителни възможности. Кореецът Дже Сунг Лий (53-ата минута) и Баркок (72-ата минута) имаха най-добрите шансове след почивката, но всеки от тях не успя да преодолее вратаря на Борусия Мориц Николас. В заключителните етапи Сеоан включи трима свежи атакуващи играчи, но дивата карта на Майнц Баркок вкара първи с нисък удар, преди Скали да отбележи късен изравнителен гол.