Силна реакция! Резервният играч на Бастиан вкара гол при гостуването в Дортмунд

Rot-Weiss Essen показа силна реакция при гостуването на Борусия Дортмунд II, спечелено с 2:1.

Две поредни поражения, 0:9 гола, а освен това освободи капитана. Rot-Weiss Essen беше под голямо напрежение в петък вечер срещу Borussia Dortmund II.

Но нямаше никакви признаци за това нито по трибуните, където повече от 7000 зрители направиха страхотна атмосфера, нито на терена. Отборът на Кристоф Дабровски показа реакцията, на която се надяваше. RWE тичаше, бореше се и победи втория отбор на BVB с 2:1 (1:0).

Гостите, с Мустафа Курума в централната защита и с Винко Сапина като капитан в средата на терена, след като Феликс Бастианс беше освободен, бяха по-активният и захапал се отбор от самото начало.

BVB стоеше дълбоко, но беше опасен през променливите моменти. Джъстин Бътлър имаше първата възможност. Неговият директен удар мина встрани (15-та минута). Малко след това той трябваше да бъде заменен с контузия.

След малко по-малко от половин час гостите знаеха как да превърнат превъзходството си във възможност за гол. Леонардо Вонич, който дебютира в атака, не успя да уцели Марсел Лотка от свободен удар (26-и). Малко след това заслужено поведоха: след корнер на Ерик Вуфак, който замени контузения Андреас Вигел на десния бек, Курума проби и с помощта на Лотка вкара с глава за 1:0 (30.). Смяната на бастианците!

Дортмунд се опита да намери начин да се върне в мача, но защитата на RWE показа много по-стабилно лице, отколкото напоследък. Ударът с глава на Мишел, който Якоб Голц спаси със сетни сили, беше единственото голово действие, което заслужаваше да се спомене до почивката (38.). За сметка на това Хосе-Енрике Риос Алонсо дори имаше възможност да покачи на 2:0 след корнер – Айман Ажил изчисти от голлинията (45+1).

След смяната на края RWE застана по-дълбоко. Веднага след това домакините станаха по-застрашителни за гола. А RWE станаха по-несигурни. Първо Риос Алонсо се измъкна в средата – но Лукас Бруме успя да изчисти топката (53-та), а след това Курума се сблъска прекалено грубо с Юлиан Хетвер в шестнайсеторката – дузпа. Фалко Мишел се намеси и реализира – 1:1 (57.).

Реакцията на отбора от Есен беше впечатляваща. Гостите включиха ключа веднага след изравнителния гол и бяха възнаградени. Бруме подаде в средата, където свободно стоящият Торбен Мюсел с глава вкара за 2:1 (58.). Малко след това Вуфак имаше късмет, че не му бе отсъдена нова дузпа за намесата му в шестнайсеторката (60.).

Борусия Дортмунд II - RWE 13 октомври 2023 г.
Борусия Дортмунд II – RWE 13 октомври 2023 г.

Това беше вълнуващ и напрегнат мач, с голове и от двете страни. BVB излезе с много хъс след няколко промени, но RWE бяха по-убедителни. Добри шансове за предварителното решение имаха Воник, който за пореден път пропусна Лотка (70-ата минута), и Сапина, който насочи покрай Лотка.

BVB натисна в завършващата фаза, но не успя заради липсата на пробивна мощ и смелата работа в защита на целия отбор на RWE.

Остава победата с 2:1 като гост.