Ordets е аут за дълго време със сериозна мускулна травма

Това също: VfL Bochum ще трябва да се справя без своя шеф на отбраната за неопределен период от време.

Мачът срещу FSV Майнц беше мач, който ще бъде забравен за клуба от Бундеслигата VfL Bochum по две причини. Първо, те отново не бяха възнаградени за достойното си представяне и допуснаха 2:2 в продължението на двубоя в мазето чрез бившия играч на Шалке Том Краус.

Второ, още през първото полувреме те загубиха шефа на отбраната Иван Ордец, чиято смяна вече беше планирана. След финалния двубой на терена той спря, хвана се за бедрото и трябваше да напусне терена под скандиранията на феновете.

Диагнозата в понеделник беше по-лоша от първоначалните опасения. 31-годишният футболист, който беше изминал цялото разстояние във всичките осем предишни мача, получи сериозна мускулна травма.

Той няма да бъде на разположение на VfL за неопределен период от време. Не са добри новини преди важните следващи няколко седмици. Защото след 90-те минути срещу Майнц предстоят още двубои срещу преки съперници в битката за изпадане

VfL Bochum - 1. FSV Mainz 05 27 октомври 2023 г.
VfL Bochum – 1. FSV Mainz 05 27 октомври 2023 г.

На първо място, в петък (3 ноември, 20:30 ч.) VfL гостува на промотирания SV Darmstadt, на който след мача с Байерн заради два червени картона липсват двамата централни защитници Клаус Гясула и Матей Маглица.

След това 1. ФК Кьолн идва на Рурщадион в деня на откриването на карнавалния сезон (събота, 11 ноември, 18:30 ч.), преди следващата международна пауза в неделя (26 ноември, 15:30 ч.), когато се изправя срещу 1. ФК Хайденхайм.

Спортният директор на Бохум Марк Летау подчерта след равенството 2:2 срещу Майнц с оглед на предстоящата задача в Дармщат: „Трябва да вникнем в анализа и да видим, че извличаме и позитивите. Така че да направим по-добре в Дармщат това, което не направихме добре. След това се надявам, че ще работим върху късмета си и ще напуснем терена като победители“.