Скандал в Мюлхайм! Два червени картона и удар с глава от треньор

След пет мача без победа ФК Мюлхайм 97 спечели поредната си победа с три точки срещу ФК Бюдерих. След мача обаче се говореше много повече за скандал, отколкото за самата игра.

След пет мача ФК Мюлхаймер 97 печели още един мач от Оберлигата, но след мача всички говорят само за скандал, който се е случил около 60-ата минута.

По време на победата на МФК с 4:2 срещу ФК Бюдерих някои от длъжностните лица просто са изпуснали предпазител.

Спортният директор на Мюлхайм Огужан Бахар и треньорът на Бюдерих Оливер Зайберт получиха червен картон. Какво се е случило?

„Бях твърде далеч от мястото на събитието и изобщо не искам да коментирам тези снимки. Единственият факт е, че нищо от това няма място нито във футбола, нито изобщо в нашето общество“, заяви треньорът на МФК Ахмет Инал пред „Форевър“, като запази мълчание

Няколко души обаче разказаха на RS какво се е случило: Според нашата информация около 60-ата минута на мача е имало бурни сцени в треньорската зона на гостите. Твърди се, че причината е била, че треньорът на Бюдерих Зайберт не се е съгласил, че трябва да постави резервната топка в централния кръг. Вероятно той се е страхувал, че отборът му ще бъде ощетен в продълженията. Затова взел резервната топка, сложил я под мишница и искал да я хвърли в игра, ако се наложи.

Дори след като съдията Лукас Дайк посочи на Зайберт, че трябва да постави топката на халфовата линия, той отказа да го направи. Тогава избухнаха безредиците

Стюардите на МФК и ръководителят на спортния отдел Огузхан Бахар си проправиха път в треньорската зона на Зайберт и се опитаха да изтръгнат топката от ръцете му. Бахар хвана Зайберт за врата и го повали на земята.

Той бързо се изправил отново и нанесъл на Бахар силен удар с глава – видеозаписът е на разположение на „Прогноза“. Бахар остана да лежи зашеметен на земята в продължение на няколко секунди. В близост до пейката на Бюдерих настъпи суматоха. Твърди се, че стюардите на МФК също са ударили Зайберт.

Ситуацията се успокои след около десет минути. В крайна сметка Дайк добави дванадесет минути към играта. След тези събития никой не говореше за победата на ФК Мюлхаймер 97 с 4:2 – темата на разговор беше: Събитията около 60-ата минута.