Суверен! RWE на четвъртфинал

Rot-Weiss Essen се справи със задължителната задача от 16-ия кръг в турнира за Купата на Долен Рейн и спечели с 4:0 (2:0) при гостуването си на SV SV Straelen.

В състезанието участваха: KFC Uerdingen, 1. FC Bocholt, Rot-Weiß Oberhausen, SSVg Velbert, Sportfreunde Hamborn, Sportfreunde Baumberg, Ratingen 04/19 и Rot-Weiss Essen: Четвъртфиналите на Нидеррайнпокал 2023/2024 г. са определени.

Защитаващият титлата си отбор на Есен е последният, който си резервира място в последната осмица. Във вторник вечерта RWE спечели уверено с 4:0 (2:0) при гостуването си на клуба от Оберлигата SV Straelen.

RWE атакуваха със самочувствието на три поредни победи и заявиха присъствието си само след четири минути. Но една топка, подадена от Муса Думбуя, беше просто блокирана от защитник на Straelen. Някои от феновете на RWE вече имаха на устата си вик за гол.

След това домакините излязоха от нищото: Феликс Винанд отигра топката в краката на Маркус Мюлер (10), който изведнъж се озова пред стража на Есен, но Винанд успя да компенсира грешката си с блестящо спасяване.

NR-Pokal: SV Straelen - RWE 0:4 31 октомври 2023 г.
NR-Pokal: SV Straelen – RWE 0:4 31 октомври 2023 г.

SV Straelen действаше смело и не допусна много – до малко преди полувремето. Първо Рон Берлински (37′) се възползва от грешка в защитата на Straelen, а след това Торбен Мюсел (40′) потопи в мрежата удар от свободен удар.

След подновяването на играта резервата Марвин Обуз подготви своя съотборник Нилс Кайзер, който се разписа, за да направи резултата 3:0 (47′) за RWE. Това беше и ранното решение. Думбуя (88) оформи крайното 4:0 пред около 1200 фенове на „Рьомерщрасе“.

Рот-Вайс Есен съхрани силите си и с лекота се класира на четвъртфиналите за Купата на Долен Рейн.

Статистика на мача

SV Straelen: Шюбел – Малузе, Бараза, Ндуоп – Канг (87. Рамадани), Леммерт, Беззера Ерет, Айдоган (67. Янагисава), Тисен (82. Вие) – Хирш (62. Сехас), Мюлер (76. Бланк)

Rot-Weiss Essen: Винанд – Вигел (65. Етри), Риос Алонсо (46. Ману), Курума, Фолке – Ротер – Берлински (77. Воник), Мюсел (46. Обуз), Кайзер (77. Брун), Плехати – Думбуя

Съдия: Маркус Воленвебер

Голове: 0:1 Берлински (37′), 0:2 Мюсел (40′), 0:3 Кайзер (47′), 0:4 Думбуя (88′)

Жълти картони: Канг –