Аут след допълнителното време! Санкт Паули празнува парти за купата на Киеза

Парти за купата в Киеза: Паули достигна до последния 16-и кръг на турнира за Купата на DFB след продължения.

Лидерите във втора дивизия победиха Шалке 04 с 2:1 (1:1, 0:1) след продължения в дома си в Милернтор благодарение на значително подобрената си игра и нанесоха следващия неуспех на изпадналия от Бундеслигата ФК Шалке 04.

Марчин Камински (16′) изведе гостите напред и първоначално даде надежда на кралскосините за втора победа под ръководството на новия треньор Карел Гераертс.

Марсел Хартел (57) обаче изравни от дузпа, преди Йоханес Егещайн (102) да вкара абсолютно заслужен гол. Така Хамбургер достигна до 16-ия кръг за втори път през последните 18 години.

Шалке, от друга страна, завърши във втория кръг, както и през последните два сезона – и то заслужено. Три дни след освобождението в лигата (3:2 срещу Хановер 96), гостите бяха подложени на все по-голям натиск през второто полувреме, въпреки че водеха на полувремето.

Санкт Паули - Шалке 31 октомври 2023 г.
Санкт Паули – Шалке 31 октомври 2023 г.

Докато Санкт Паули запази хладнокръвие със самочувствието на единадесет непобедени мача в лигата и с всяка минута изглеждаше все по-доминиращ, Шалке все повече се окопитваше – и вследствие на това допусна късен нокаут.

Статистика на мача

ФК Санкт Паули: Бурхерт – Вал, Смит (100. Дзингала), Метс – Треу, Ървайн, Хартел, Рицка (46. Меткалф) – Синани (46. Й. Егестейн), Цолер (79. Аменидо), Саад (90.+1 Салякас)

ФК Шалке 04: Фехерман – Сисе (61. Калас), М. Камински, Муркин – Матричани, Шаленберг, Лаца (61. Тауер), Мор (76. Кабадаи) – Караман – Теродде (40. Полтър), Ласме (76. Козуки)

Съдия: Бастиан Данкерт (Рощок)

Голове: 0:1 М. Камински (16′), 1:1 Хартел (58’/упражнена дузпа), 2:1 Й. Егестейн (102′)

Жълти картони: Аменидо (1), Ървайн (1), Хартел (1) / Шаленберг (1), Матричани (1), Кабадаи (1)

Зрители: 28589