Домакините от Франция отпадат: победителите в Световната купа по ръгби Южна Африка достигат до полуфиналите след победа с 29-28

Домакините Световните шампиони по ръгби Южна Африка достигат до полуфиналите след победа с 29:28

Действащите световни шампиони Южна Африка победиха домакините от Франция с 29-28 във вълнуващ мач на стадион „Стад дьо Франс“ в Сен Дени, северно от Париж, в неделя. По този начин „спрингбокс“ си осигуриха билет за полуфиналите на Световната купа по ръгби.

Много хора във Франция са изключително разочаровани

През второто полувреме южноафриканците успяха да си върнат преднината чрез опит на Етзебет в 67-ата минута.

Въпреки че капитанът на Франция Антоан Дюпон се завърна на терена за целия мач след тежката си контузия на главата, Южна Африка успя да задържи преднината си от една точка до края.

Югоафриканската република играе с Англия на полуфиналите

Капитанът на южноафриканския отбор беше първият, който отдаде почит на френския отбор. Сия Колиси (32 г.) също припомни за ръгби треската в родината си, където играчите получават подкрепа под формата на видеоклипове от училищните класове и много фенове, които не могат да си позволят да пътуват до Франция за Световното първенство.

Южноафриканците ще се изправят срещу Англия на полуфинала следващата събота на „Стад дьо Франс“. Ол Блекс от Нова Зеландия – след победата им срещу Ирландия – и Аржентина също се класираха.

Всички останали мачове от Световната купа ще се проведат на стадион „Стад дьо Франс“ в северната част на Париж. Финалът е на 28 октомври 2023 г.