„Луд ход на играта“ в треньорския дебют на бившия професионалист от RWE Беднарски

SV Westfalia Rhynern спечели равенство 1:1 на терена на Spielvereinigung Erkenschwick. Новият старши треньор Камил Беднарски попадна в целта с минималистичния си подход.

В мач от 14-ия ден на Оберлига Вестфалия, Spielvereinigung Erkenschwick и SV Westfalia Rhynern изиграха открита размяна на удари. След 90 напрегнати и на моменти разгорещени минути двата отбора завършиха наравно 1:1 (0:1).

На тъчлинията имаше дебют за празнуване: Камил Беднарски направи своя треньорски дебют за гостуващия отбор на Хам-Райнерн. За последно 38-годишният специалист е работил за Борусия Дортмунд като скаут и анализатор на съперника. Преди три дни бившият специалист на RWE беше окончателно представен като наследник на Михаел Камински в клуба от долната половина на таблицата.

„Всъщност все още не съм имал време да се установя. Преди три дни още седях на дивана, а сега седя на пресконференцията“, пошегува се треньорът. Той умишлено избра минималистичен подход за първия си мач начело на Ринер: „През първите няколко дни дадох на отбора си само две-три неща за изпълнение. С надеждата, че те ще се справят наистина добре. Отборът ми изпълни това.“

Не след дълго на Беднарски му беше позволено да празнува за първи път: След фаул на вратаря на Еркеншвик Рафаел Хестер срещу Ахим Себер в собственото му наказателно поле съдията реши да отсъди дузпа за гостите и да изгони вратаря. След това Мазлум Булут реализира дузпата, за да даде преднина на Ринер с 1:0 (7′).

„Започна по начина, по който искаш: червен картон за противника, реализирана дузпа, числено превъзходство. Може би трябваше да бъдем малко по-смели след това, за да се възползваме повече от численото си превъзходство“, обобщи треньорът Беднарски.

Неговият опонент, старши треньорът на Еркеншвик Магнус Ниймьолер, не искаше да поставя под въпрос суровото решение: „Съществува въпросът за двойното наказание, но в тази ситуация не можем да се оплачем от допълнителното отстраняване. Свършихме добра работа, когато бяхме в числено превъзходство.“

Едно любопитство следва следващото

След 18 минути вратарят на Вестфалия Александър Ханеман също трябваше да напусне терена поради контузия – вероятно не се случва често вратари да бъдат сменяни толкова рано в мач. Но това не трябваше да бъде последният куриоз: Нападателят на Ринер Лукас Аренц бе фаулиран тактически два пъти в рамките на три минути и му бе показан червен картон (29′). След това играта беше десет срещу десет. „Ходът на мача беше наистина луд“, коментира Беднарски.

След почивката треньорът би искал отборът му да подходи по различен начин: „През първите 20 минути бяхме дълбоко и загубихме твърде много топки заради контрапресирането на Еркеншвик. Искаше ми се да видя, че се защитаваме по-високо. „

Треньорът Ниймьолер беше доволен от атакуващата игра на „Швикер“ през второто полувреме: „Сложихме всичките си яйца в една кошница и направихме много добри пробиви в атака – липсваше само финалният пас. Най-накрая успяхме да се възползваме от едно от многото положения за изпълнение на дузпи“. След изпълнение на ъглов удар централният защитник Кристоф Касак с глава изравни резултата за 1:1 (66′).

В последния четвърт час нещата отново станаха напечени. И двата отбора искаха да вземат победата на своя страна. „Атаките можеха да завършат с късметлийски удар и в двете посоки“, анализира Беднарски, който в крайна сметка може да се примири с крайния резултат 1:1 при дебюта си: „Като цяло равенството е справедливо. Много съм доволен от резултата.“

Следващата седмица Вестфалия Ринерен ще бъде домакин на Спортфрейнде Зиген (19.11., 14:30 ч.). Ден по-рано Еркеншвик се изправя пред трудна задача в турнира за купата на Вестфалия: Гостуване на SC Preußen Münster (18.11., 13:00 ч.).