След поражението от RWE – играчите и треньорът на Манхайм трябва да се отчетат пред феновете

Настроенията не могат да бъдат по-различни. Докато RWE празнуваха петата си поредна победа, играчите на Манхайм трябваше да обяснят на феновете защо нещата не вървят добре.

Едно нещо се е променило в отбора на Рот-Вайс Есен в трета дивизия. След четири победи с по 2:1, RWE дори не допусна гол срещу Waldhof Mannheim – след 90 минути резултатът беше 2:0.

Наградата: RWE остава на трето място, разликата до дъното се увеличава, а самочувствието расте от седмица на седмица. Най-важното е, че никой не трябва да гледа надолу през тези седмици, тъй като VfB Любек на първо място вече е на 14 точки от тях.

След поредния успех треньорът на Есен [b]Кристоф Дабровски беше доволен: „През първото полувреме имахме контрол върху играта, но не и добро позициониране. Нямахме необходимата последователност и яснота в действията си. На полувремето решихме, че се нуждаем от повече енергия и динамика в играта ни на пасове. След това се нуждаехме от този отворен канал. Като цяло това беше едно добро второ полувреме и заслужена победа. В момента сме много щастливи.“

Настроението в противниковия отбор Waldhof Mannheim е различно. След поражението с 2:0 кризата се задълбочава. Валдхоф са на 18-о място с едва 13 точки и вместо да се борят за промоция, се борят за оцеляване.

Ето защо след мача имаше за какво да се говори. Играчите и треньорът Рюдигер Рем отидоха на трибуните и проведоха дълги дискусии с разгневените фенове. Не бяха останали толкова много от тях, кривата на гостите в Есен вече беше по-пълна

RWE - Waldhof Mannheim 2:0 12 ноември 2023 г.
RWE – Waldhof Mannheim 2:0 12 ноември 2023 г.

Тези, които бяха в Есен, засега си пиеха кафето. Защото отборът им няма победа вече седем мача. Резервният вратар Люсиен Хаврилук, който се появи на мястото на контузения Ян-Кристоф Бартелс през първото полувреме, заяви пред „MagentaSport“: „Трябва да продължим да работим. Имахме своите шансове, но знаехме колко трудно ще ни бъде. Есен са в подем. Тази фаза е много трудна за нас. Имаме млад отбор, който трябва да мисли позитивно. Разбирам и феновете, които са ядосани. Те пътуват толкова много, а ние не постигаме резултати, трябва най-накрая да пренесем това на терена. „

Самият

Hawryluk се представи добре, включително спаси дузпа, отсъдена за нарушение на Марвин Обуз. Вратарят обясни: „В момента е на път да се справи с този проблем: „Бях напълно сигурен къде отива топката, когато хващах дузпата. „