HSV продължава домашната си серия – Хановер изпусна точки срещу Херта

Хамбургер СВ остава на път към промоция във Втора Бундеслига благодарение на домакинската си сила.

Вторият в таблицата спечели с 2:1 (2:0) срещу кандидата за изпадане Айнтрахт Брауншвайг и отпразнува седмата си победа в седмия си домакински мач. Поне за една вечер HSV се изравни по точки с местния съперник ФК Санкт Паули. В събота (13:00 ч./Sky) обаче лидерите в лигата могат да възстановят разликата с три точки при гостуването си на Ханза Рощок.

От друга страна, Хановер 96 изпусна точки у дома за първи път след четири поредни домакински победи. Отборът на треньора Щефан Лайтл завърши наравно 2:2 (0:2) с Херта БСК след обрат и засега се изкачи на трето място в таблицата.

Двойно попадение на Гилерме Рамос (25) и Емануел Ферай (26) в рамките на 70 секунди даде комфортна преднина на Хамбургер, който няма победа далеч от дома от пет мача, още преди почивката. Фабио Кауфман (62′) намали изоставането на предпоследния Брауншвайг, който вкара първия си гол навън от 6 август насам при загубата с 2:1 от 1 ФК Магдебург. Въпреки това долносаксонците остават без точка далеч от дома.

Флориан Нидерлехнер (29′) и Паскал Клеменс (45′) дадоха преднина от два гола на Берлин. Хавард Нилсен (67) намали дефицита, а Андреас Фоглзамер (80) изравни за домакините. Херта се закова в средата на таблицата на десето място.

HSV доминираше във владеенето на топката от самото начало, но почти не създаде първокласни възможности за гол. Всичко се промени за малко повече от минута: първо Рамос засече с глава центриране на Жан-Люк-Домпе след корнер за 1:0, а след това Ферай вкара с нисък удар от границата на наказателното поле.

След почивката обаче домакините се уповаваха твърде много на преднината си. Брауншвайг показа признаци на живот с първото си гостуване от 110 дни насам – и дори ликуваше при предполагаемия изравнителен гол. Голът на Кауфман обаче беше отменен след видеозапис заради засада (74′)