Нови лидери в лигата – Монхайм надделява в топ мача

1.ФК Монхайм спечели с 3:1 топ мача в Ландеслига Нидеррайн 1 срещу SC 1911 Kapellen-Erft. В резултат на това те вече са на върха на таблицата.

Смяна на обстановката в Ландеслигата! 1.ФК Монхайм се върна на лидерското място след победата си с 3:1 в мача за върха срещу SC 1911 Kapellen-Erft.

Мачът продължи цели 90 минути, за да бъде наистина решен. Голът на Флориан Шиковски за 3:1 в 90-ата минута окончателно оформи крайния резултат.

Треньорът на 1.ФК Монхайм Денис Руес още преди срещата на върха спомена пред „Форестинг“, че изпадналият от Оберлигата отбор няма за цел да остане в лигата. Тя трябва да бъде промоция.

С поемането на лидерството в таблицата в 18-ия мач вече е направена първата стъпка в правилната посока: „Преди всичко за нас беше важно да спечелим трите точки. Според мен победата не беше незаслужена. Можеше да се каже, че ние бяхме по-обективният и зрял отбор. През първото полувреме доминирахме в мача и трябваше да стигнем до нещо повече, след като поведохме с 1:0. Така Капелен-Ерфт се върна в играта с гол точно преди края на полувремето. Те вече имаха брутално темпо в атака. Ето защо се постарахме да запазим стабилността след това и след това заслужихме победата през второто полувреме с концентрирана игра. Но първенството далеч не е решено. Толкова много неща все още могат да се случат. Вероятно истинска тенденция в нашата група ще има едва пет или шест мача преди края.“

Ние вече си спечелихме ролята на фаворити и всеки отбор влиза в мача срещу вас с още по-голяма мотивация. Приемаме това и го възприемаме като голямо предизвикателство.

Фабиан Нелен

Капелен-Ерфт от друга страна губи лидерството в таблицата за първи път от 7-ия мач насам.

Но това не е причина треньорът Фабиан Нелен да изпада в паника: „Разбира се, че бихме искали да спечелим – но не, няма причина за паника. Изиграхме добър мач в рамките на нашите възможности. В крайна сметка трябва да се признае, че Монхайм просто е по-добър индивидуално на всяка позиция. Ще продължим да гледаме от мач на мач и ще се стремим да останем на върха колкото се може по-дълго. Този уикенд се изправяме срещу 1.ФК Вирсен, което също ще бъде неприятно. Вече се утвърдихме като фаворити и всеки отбор влиза в мача срещу вас с още по-голяма мотивация. Ще приемем това и ще гледаме на него като на голямо предизвикателство.“