SC Verl е единственият лидер в лигата в тази статистика

Третодивизионният отбор SC Verl в момента разтърсва лигата. Има няколко причини за това. Една от тях е силният морал в отбора.

SC Verl стартира слабо този сезон и претърпя три поражения в първите три мача. Много специалисти вече причисляваха третодивизионния клуб към най-горещите кандидати за изпадане в този момент. Всеки, който тогава беше направил залог, че Верл ще бъде на трето място в таблицата след 16 мача, щеше да спечели цяло състояние – но всъщност се оказа така.

С шест победи и две равенства от последните осем мача момчетата на старши треньора Александър Енде се изкачиха на трето място и изхвърлиха Rot-Weiss Essen (които са с равни точки, но Verl имат по-добра голова разлика) от местата за изпадане.

Въпреки напускането на постоянни играчи като Винко Сапина и Жоел Гродовски и на бившия треньор Мишел Книат, отговорните лица отново успяха да съберат добър и конкурентен отбор от скромни ресурси през този сезон.

Последният успех беше победата с 2:1 в SV Waldhof Mannheim в петък вечер. В този мач отборът от Енде отново трябваше да доказва силния си морал. Верл изоставаше с 1:0 на почивката и изигра слабо първо полувреме.

След почивката гостите се подобриха значително, обърнаха мача с голове на Оливер Батиста Майер и Ларс Локоч и в крайна сметка трябваше да спечелят дори повече. Това беше третият пореден мач, в който СКВ обръща изоставането си от 0:1 в победа

Общо този подвиг вече е постигнат пет пъти през 2023/24 г. – изключителен рекорд. Затова не е изненадващо, че Верл е лидер в лигата в тази категория. Нито един друг отбор не е спечелил толкова много точки след изоставане, колкото източновестфалци, които са спечелили 16 от своите 27 точки след изоставане с 1:0.

За сравнение: TSV 1860 Мюнхен са изоставали осем пъти през този сезон и след това не са успели да вземат нито една точка…