Хамбургското дерби: HSV печели точка в Санкт Паули въпреки грешката на вратаря

Вратарят на HSV Даниел Хойер Фернандес предоставя сцена за годишния преглед с автогол в градското дерби на Хамбург при гостуването на ФК Санкт Паули. В крайна сметка той все пак беше достатъчен за важна точка.

Въпреки най-любопитния автогол в историята на градското дерби на Хамбург от вратаря Даниел Хойер Фернандес, Хамбургер СВ все пак избегна поражението във взривоопасния мач на ФК Санкт Паули.

Благодарение на 2:2 (0:2) в топ мача от Втора Бундеслига отборът на треньора Тим Валтер спаси поне точка от съседните лидери в 110-ото издание на градското първенство и избегна провал в битката за промоция. Въпреки това HSV трябва да се страхува за второто си място след 15-ия ден на мача. Непобеденият Киежклуб (31 точки) все още е на три точки пред своите съперници.

Стражът на HSV Хойер Фернандес осигури сцена на мача пред 29 153 зрители на разпродадения стадион „Милернтор“. В 27-ата минута гостите изпълниха къс удар чрез Стефан Амброзиус и Гилерме Рамос. След като Рамос подаде към Хеуер Фернандес, топката се отби точно пред вратата.

Вратарят искаше да избие топката от наказателното поле, но вместо това я вкара в собствената си врата, за да направи 2:0. Това беше първият автогол на 31-годишния вратар в 180-ия му мач във втора дивизия. Капитанът на Санкт Паули Джаксън Ървайн (15 г.) беше дал преднина на своя отбор след изпълнение на ъглов удар. Голмайсторът Робърт Глатцел (58) и Емануел Ферай (60) компенсираха грешката на своя вратар в рамките на две минути, за да спасят точката.

Футболистите на треньора Фабиан Хюрцелер доминираха в мача от самото начало, като изглеждаха по-зрели и по-добри в игрово отношение. Само че ясните действия в атака бяха рядкост. В същото време HSV първоначално бяха разочаровани и сякаш продължаваха неубедителните си гостувания през сезона на стадион „Милернтор“, само на седем километра от Фолкспарк.

След почивката снеговалежът усложни условията на терена. Гостите се справиха по-добре с хлъзгавата настилка и изравниха с двойно попадение на Глатцел и Ферай. Играта стана по-отворена. В крайна сметка равенството беше справедливо.

Схема: FC St. Pauli – Hamburger SV 2:2 (2:0)

Санкт Паули: Василий – Вал, Смит, Метс – Салиакас (67. Рицка), Ървайн, Хартел, Треу – Меткалф (86. Мауридес), Егестейн (80. Афолаян), Саад (67. Аменидо). – Треньор: Hürzeler

Хамбург: Хойер Фернандес – Ван дер Бремпт (75. Микелбренцис), Рамос, Амброзиус, Мухайм – Меферт, Порба (46. Домпе), Бенеш – Кьонигсдорфер (81. Озтунали), Глатцел, Ферай. – Треньор: Walter

Съдия: Felix Zwayer (Берлин)

Голове: 1:0 Irvine (15′), 2:0 Heuer Fernandes (27′, автогол), 2:1 Glatzel (58′), 2:2 Pherai (60′)

Зрители: 29 153