Lotte губи топ мача – Baumberg продължават да доминират

В петък вечерта лидерите в двете висши лиги си оспорваха титлата. Докато във Вестфалия нещата станаха вълнуващи, Баумберг останаха начело в Долен Рейн.

Настъпването на зимата в Северен Рейн-Вестфалия доведе и до редица отменени мачове във висшите лиги. (към прегледа). В петък вечер (1 декември) в програмата бяха включени два мача, по един във Вестфалия и Долен Рейн.

В Оберлига Вестфалия беше предвиден истински топ мач: Лидерите в лигата VfL Sportfreunde Lotte гостуваха на третия в класирането SV Schermbeck. Преди мача двамата бяха разделени от шест точки. И след размяната на удари гостите могат да се чувстват като победители в мача, като след 90 минути отборът на Schermbeck спечели с 3:2 (2:1).

В началото на мача изглеждаше, че лидерите може да са на път да постигнат четвъртата си поредна победа. В 24-ата минута Ясин Ибрахим изведе Sportfreunde напред след корнер и последвала контраатака на Schermbeck. На почивката SVS поведе с 2:1 чрез Хендрик Кристиан Льоблер (30′) и Тимур Карагюлмез (42′).

След това в 78-ата минута играта отново беше напълно открита: Халил Кан Доган изравни и върна лотарите в играта. Въпреки това гостите взеха победата. В крайна сметка голът на Майлс Груман за оформяне на резултата 3:2 (85′) възнагради SVS за упоритата им работа с три точки

Лидерите си написаха домашното

В Оберлига Нидеррайн лидерите в лигата се представиха много по-добре и в крайна сметка се радваха на категорична домакинска победа. Sportfreunde Baumberg победи десетия в класирането Union Nettetal с 3:0 (1:0) и продължава да върви напред.

Енес Топал (32) изведе Баумберг на пътя към победата още през първото полувреме. След това жълт картон срещу гостите (70′) окончателно пречупи гръбнака на Неттетал и само за няколко минути Субару Нишимура (71′) и Барис Сарикая (74′) успяха да решат мача.

Sportfreunde Baumberg вече има преднина от осем точки пред Germania Ratingen – с един мач повече от най-близките си съперници – и ще гостува на Sportfreunde Hamborn в неделя (3 декември, 15:00 ч.).