Erndtebrück есенни шампиони въпреки поражението – равенство в дербито на Херне

Само четири мача се изиграха в 16-ия ден на Вестфаленлига 2, като един от промотираните отбори продължи да предизвиква сензация.

Още преди TuS Erndtebrück да излезе на терена, беше ясно, че ще го напусне като есенен шампион на Вестфаленлига 2. Фактът, че нито Holzwickeder SC, нито Concordia Wiemelhausen не можаха да се състезават в 16-ия ден на мача поради метеорологичните условия, означаваше, че Erndtebrück вече не може да бъде изместен от първото място.

Въпреки това празничното настроение на изпадналия отбор от Оберлигата вероятно е било ограничено. Това е така, защото те претърпяха поражение с 2:1 от новопостъпилия SV Westfalia Soest, за да завършат годината. В резултат на това Soest скочи на второ място и дори се изравни по точки с Erndtebrück. Лидерите в лигата обаче имат значително по-добра голова разлика.

FC Iserlohn запази контакт с върха на таблицата с победа 2:0 срещу Hombrucher SV. Отборът на Исерлон отбеляза гол още преди почивката.

Така изглеждаше първоначално градското дерби между DSC Wanne-Eickel и SV Sodingen. Мишел Пост (45.+1) бе дал преднина на Содинген през първото полувреме. Wanne-Eickel обаче не се предаде и изравни в 90-ата минута. По този начин Sodingen изскочи от местата за изпадане, но пропусна да си спечели малко пространство за отдих. Въпреки щастливия удар ДСК няма победа вече четири мача

Промените на SpVgg Horsthausen също завършиха годината с поражение. Те претърпяха поражение с 1:0 срещу SV Wacker Obercastrop. Елвис Шала направи победата на гостите ясна с единадесетия си гол за сезона (60′).