Спадът е спрян – TuS Bövinghausen отново печели

Само един мач се изигра в неделя в Оберлига Вестфален. TuS Bövinghausen успяха да сложат край на негативната си серия срещу SpVgg Vrede.

TuS Bövinghausen трябваше да подели вниманието в 16-ия мач от Оберлига Вестфален само със SpVgg Vreden в неделя. Останалите мачове станаха жертва на метеорологичните условия и някои от тях бяха отменени още в началото.

Първоначално Дортмунд направи всичко възможно, за да оправдае това внимание. След малко по-малко от четвърт час именно Джерон Ел-Хазаймех даде преднина на Бьовингхаузен (14). Желанието на защитника да вкарва голове сякаш го беше обзело. Само седем минути по-късно той направи резултата 2:0 (21). Това беше петият гол на 31-годишния футболист през сезона.

Бьовингхаузен искаше да се оттегли на почивката с преднина от два гола. Вреден имаше нещо против и вкара изравнителен гол чрез Леон Кондринг (43) преди полувремето да прозвучи свирката на съдията Леонидас Ексузидис.

Но отборът на треньора Барис Озбек не позволи това да го извади от равновесие. Маркус Пиосек бързо след почивката възстанови преднината си с гол за 3:1 (51′). Този път Ал-Хазаймех подготви гола.

Тази преднина нямаше да се запази до края на мача. Максимилиан Хинкелман (70) отново намали изоставането на Vreden. След това обаче резултатът не се промени.

Така TuS Bövinghausen успя да запише победа за първи път от четири мача в лигата и заема девето място в таблицата.

Дортмундци продължават кампанията си следващия петък. Тогава те гостуват на SV Schermbeck (8 декември, 19:00 ч.). SVS наскоро победи лидерите Sportfreunde Lotte с 3:2. SpVgg Vreden ще бъде домакин на ASC 09 Дортмунд (10 декември, 14.30 ч.)