KFC продължава да се носи на вълната на успеха, а долният екип дава признаци на живот

KFC Uerdingen се устремява от победа към победа в Оберлига Нидеррайн. В същото време повишеният отбор беше смазан в двубой от мазето.

В неделните мачове в Оберлига Нидеррайн преследвачите на лидерите Sportfreunde Baumberg записаха победи.

Лидерите в лигата, които вече се бяха откъснали от групата, бяха взели преднина още в петък срещу Унион Неттетал (3:0). Ратайген 04/19 последва примера им два дни по-късно и запази преднината си от пет точки. Germania спечели с 4:1 срещу Sportfreunde Hamborn.

Головете отбелязаха Ясин Мерзагуа (8, 75), Георгиос Тулупис (10) и Еркан Ари (64). Междувременно Кевин Менке направи 2:1 за Хамборн (64′).

На четири точки зад Ратинген се крие КФК Уердинген. Победата с 2:1 срещу Спвг Шонебек бе шеста поредна за отбора от Крефелд. Най-интересните моменти в мача се случиха през първите 20 минути

Scores
Scores

Двойното попадение на Джанлука Рицо (6′) и Димитриос Турацидис (13′) постави KFC в удобна позиция още в самото начало. Това обаче приключи, след като Калвин Кюпер (19) отбеляза изравнителното попадение. KFC обаче запази 2:1 в продължението. След второто си поредно поражение Schonnebeck изгубиха поглед от горната част на класирането.

SV Straelen се възползваха от това, като изпревариха Spielvereinigung. Маркус Мюлер (22′), Том Хирш (32′) и Такуми Янагисава (40′) изстреляха SVS до победа с 3:1 при гостуването на TSV Meerbusch, който остава в зоната на изпадащите. Същото се отнася и за ФК Мюлхаймер. Повишеният отбор посрещна SC St. Tönis, който беше в още по-лоша позиция преди началото – и падна в двубой от сутерена. 0:5 беше крайният резултат. Йохан Нукумо (9′), Юлиан Суатерна (60′, 68′, 82′) и Мортен Хефунгс (72′) вкараха головете за Санкт Тьонис.

Adler Union Frintrop си осигури късна точка в домакинския си мач срещу 1. FC Kleve – Нилс Райнърс изравни дефицита, причинен от Хасан Акчакая (38.) в 80-ата минута, за да оформи крайния резултат 1:1. По този начин страната от Есен остана над чертата